Tekirdağ Şafak Gazetesi

DALGIÇ’IN ADAYLIĞI DÜŞTÜ

DALGIÇ’IN ADAYLIĞI DÜŞTÜ
28 Şubat 2019 - 17:19


Bağımsız olarak Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı’na aday olan Tekirdağ Eski Belediye Başkanı Adem Dalgıç’ın adaylık için yatırdığı parayı 17:00’dan sonra yatırdığı gerekçesi ile Yüksek Seçim Kurulu adaylığının düşürülmesine oy birliği ile hükmetti.

SEÇİM KURULU REDDETTİ

Edinilen bilgiye göre CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanlığı Bağımsız olarak Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı’na aday olan Tekirdağ Eski Belediye Başkanı Adem Dalgıç’ın adaylığı konusunda 2 itirazda bulundu. Birinci itiraz CHP üyesi olduğu, ikinci itiraz ise adaylık başvuru ücretini 17:00’dan sonra yatırdığı yönündeydi. İki itiraz da seçim kurulu tarafından reddedildi.

YSK DÜŞÜRDÜ

Bunun üzerine CHP İlçe Başkanlığı avukatı adaylık ücretinin geç yatırılması itirazını YSK’ya götürdü. Akşam saatlerinde toplanan YSK 43. maddeye dayandırarak oy birliği ile Dalgıç’ın adaylığını düşürdü. Karar ise kısa süre içinde yazılarak taraflara tebliğ edilecek. Haberi ise CHP’nin Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Temsilcisi Mehmet Hadimi Yakupoğlu, duyurdu. CHP’nin Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Temsilcisi Mehmet Hadimi Yakupoğlu, “Karar 11 üyenin 11’inin oy birliği ile alındı. Karar Süleymanpaşa İlçe Seçim Kurulu’na gönderildi” dedi.

ERTAN GENCE

UZAY YAYINCILIK LTD. ŞTİ. AİTTİR Mobil Site