Tekirdağ Şafak Gazetesi

DALGIÇ’IN ADAYLIĞI KARIŞTIRDI

DALGIÇ’IN ADAYLIĞI KARIŞTIRDI
20 Şubat 2019 - 11:47


Tekirdağ eski Belediye Başkanı Adem Dalgıç, İYİ Parti dışardan destekli bağımsız Süleymanpaşa Belediye Başkan adayı olacağını açıklamasının ardından siyaset arenası karıştı.

İYİ PARTİLİ YÖNETİCİLERLE  ANLAŞTIK

İYİ Parti’nin kendisini desteklediğini söyleyen Bağımsız Aday Adem Dalgıç, şu sözleri söyledi; “Dün öğle saatlerinde İYİ Partili arkadaşlar beni arayarak görüşmek istediğini belirtti. Süleymanpaşa’da İYİ Parti ile CHP arasında ittifak anlaşması sağlanamamış. Bu yüzden İYİ Partili arkadaşlar mecliste liste çıkartacaklarını söyledi. Ben de eğer destek verilirse aday olacağımı söyledim. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı, İl Başkanı ve yönetimden arkadaşlarla birlikte oturduk bir araya geldik. Ben bağımsız aday olarak seçime gireceğim. Gece geç saatlere kadar da İYİ Partili arkadaşlarla meclisin nasıl olması gerektiğini, meclise hangi isimler gelirse daha fazla oy alabileceğimizi kararlaştırdık. Meclis listesi son şeklini almadı. Mutabakat sağlandı. Üç aşağı beş yukarı meclis şekillendi. Bugün son şekli verilerek meclis listesi seçim kuruluna teslim edilecek” dedi.

İYİ PARTİ’DEN DESTEK YOK!

İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan ise, “Biz Adem Dalgıç’ı desteklemiyoruz” derken, İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya’da İYİ Parti’nin Süleymanpaşa adayı Adem Dalgıç değildir” diye konuşması akıllarda soru işareti bıraktı.

KİMSE BENİ İLGİLENDİRMİYOR!

CHP’nin adayı Ekrem Eşkinat açıklamasında, CHP’den ayrılarak bağımsız aday olan Adem Dalgıç hakkında,  “Kimse beni ilgilendirmiyor ben yoluma bakıyorum. Bizim alnımız ak. Çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tekirdağ’da biz değişime ve hizmete devam edeceğiz. Dediğim gibi kimin ne yaptığı beni ilgilendirmiyor” dedi.

ERTAN GENCE

UZAY YAYINCILIK LTD. ŞTİ. AİTTİR Mobil Site