Tekirdağ Şafak Gazetesi

EŞKİNAT TARIMDA TANZİM BAŞLATTI

EŞKİNAT TARIMDA TANZİM BAŞLATTI
08 Mart 2019 - 10:14

EŞKİNAT TARIMDA TANZİM BAŞLATTI

Millet İttifakı Adayı Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, köyden mahalleye dönüşen kırsal mahallelerde seçmenlerle bir araya geldi.  Belediye bünyesinde Mutlu Tarım AŞ’yi kurduklarını söyleyen Eşkinat, bundan sonra çiftçiyi bilinçlendirerek alım garantili ürün yetiştirilmesini sağlayacaklarını kaydetti.

KIRSAL MAHALLELERDE VATANDAŞLARLA BİR ARAYA GELDİ

Millet İttifakı Adayı Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Güveçli, Otmanlı, Taşomurca ve ve Selçuk mahallelerini ziyaret etti. Burada köylülerle bir araya gelen Eşkinat,  Selçuk Mahallesi’nde Gülcan Gülseren’in evine konuk oldu. Ziyarette Süleymanpaşa İlçe Başkanı İsmail Öztürk ve İl Kadın Kolları Başkanı Nurten Yontar ve partililer yer aldı.

ALIM GARANTİLİ EKİM YAPILACAK

Çiftçilere yeni dönem kırsal projesi hakkında bilgi veren Eşkinat, “Mutlu tarım AŞ. Şirketini kurduk. Meclisten geçti. Artık çiftçimize bilinçlendirme eğitimleri vereceğiz. Toprak analizi yaprak çiftçimize alım garantili ekim yaptıracağız. Çiftçimizin yetiştirdiği başta bakliyat olmak üzere ıhlamur ve yöresel ürünleri değerinde alarak tüketici ile buluşturacağız. Çiftçimiz aracılara kurban edilmeyecek. Değerinde alım yapacağız. Çiftçimiz kar edecek. Çiftçi mutlu olursa köyler boşalmaz. Üretimin olduğu yerde refah olur, huzur olur” dedi.

ADİL İBİŞ

UZAY YAYINCILIK LTD. ŞTİ. AİTTİR Mobil Site