Tekirdağ Şafak Gazetesi

HELAL OLSUN ZABITAYA

HELAL OLSUN ZABITAYA
22 Şubat 2019 - 11:14


Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Perşembe pazarında yaptığı denetimlerde hileli mal satıp vatandaşlara hakaret ettiğini tespit ettiği pazarcının tezgahını kapattı.

Pazar kurulan yerlerde gün boyunca denetimler gerçekleştiren Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, pazar yerinde tüketiciye kötü söz sarf eden ve hileli mal satan pazar esnafına 5957 Sayılı Kanun ve Pazar Yerleri Hakkında Yönetmelik gereği tezgah açmama cezası verdi.

CEZA VATANDAŞLARA PANKART İLE DUYURULDU

Vatandaşın şikayeti üzerine olay yerine giden ekipler pazarcı esnafına 1 hafta süre ile tezgah açmama cezası verirken Zabıta ekipleri tezgah açılan yere bir pankart asarak ceza nedenini vatandaşlara duyurdu.

UYGULAMA VATANDAŞLARIN TAKDİRİNİ TOPLADI

Demir bariyerler ile çevrilen alanda asılan pankartta “Burada satış yapan esnaf vatandaşa kötü davrandığı ve hileli satış yaptığı için tezgahı Zabıta Müdürlüğünce kapatılmıştır.” yazısı dikkatleri çekerken Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğünün uygulaması vatandaşların takdirini topladı.

KANTARLAR GÖRÜNÜR YERDE OLMALI

Tekirdağ’da pazara giden vatandaşlar sebze meyve aldıkları pazarcıların kantarlarını görünür yere koymadıklarını söyleyerek yetkililerin bu konuda da önlem almasını talep etti. Süleymanpaşa Zabıta Müdürü Turgut Ünsal, “Biz zabıta ekipleri olarak tüm pazarcı esnafını denetimden geçiriyoruz. Kantarlarını görünür yerlere koymalarını sağlıyoruz. Fakat kantarlarının yerini sürekli değiştirenler var. Bu konuda gerekli önlem ve cezai işlem uyguluyoruz” dedi.

ERTAN GENCE

UZAY YAYINCILIK LTD. ŞTİ. AİTTİR Mobil Site