Tekirdağ Şafak Gazetesi

OTOPARKTA SONA GELİNDİ

OTOPARKTA SONA GELİNDİ
05 Mart 2019 - 11:55

İ

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Süleymanpaşa ilçesine yapılan 250 araçlık katlı otoparkın yapımı 1 Haziran’da tamamlanarak hizmete açılacak.

250 ARAÇLIK  KAPASİTESİ VAR

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi,  Süleymanpaşa Katlı Yeraltı Otoparkı ve Meydan Düzenlemesi Projesi kapsamında yürütülen inşaat çalışmaları kesintisiz bir şekilde devam ediyor. 7.408 metrekare inşaat alanına sahip, 250 araç kapasiteli 2 bodrum ve 1 zemin olmak üzere toplam 3 kattan oluşan otoparkta, oto yıkama ofisi, teknik birimler ve mescit bulunacak. Ayrıca otopark içerisinde mekanik havalandırma sistemi kurulacak.

ÇEVRE DÜZENLEMESİ YAPILACAK

Büyükşehir Belediyesi, Süleymanpaşa ilçe merkezinde, kültür varlıklarını koruyarak, kent estetiği anlayışıyla aşamalı olarak meydan ve çevre düzenleme çalışmalarına devam ediyor. Süleymanpaşa Meydan ve Çevre Düzenlemesi Projesi’nin ikinci aşamasını kapsayan peyzaj çalışmaları, Süleymanpaşa Katlı Yeraltı Yeraltı Otoparkı’nın inşaat çalışmaları tamamlandıktan sonra başlatılacak. İlçe merkezine estetik bir görünüm kazandıracak olan meydanda fıskiyeli havuz, kent mobilyaları, oturma yerleri, yeşillendirilmiş alanlar olacak ve dekoratif aydınlatma direklerinin kurulumu yapılacak.

1 HAZİRAN’DA HİZMETE AÇILACAK

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak gazetemize yaptığı açıklamada, “Süleymanpaşa Katlı otopark projemiz inşallah 1 Haziran’da tamamlanacak ve vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak. Çalışmalarda hiçbir aksaklık yok. Son hız devam ediyor. Sorun yok yani. Tekirdağ halkı bize güvensin. Her şey Tekirdağ için” dedi.

ERTAN GENCE

UZAY YAYINCILIK LTD. ŞTİ. AİTTİR Mobil Site