Tekirdağ Şafak Gazetesi

ŞAŞIRMADIK!

ŞAŞIRMADIK!
25 Şubat 2019 - 11:52


Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü,  100. Yıl Mahallesi’nde yer alan Tekirdağ Devlet Hastanesi 2. Kısım’da hastanenin yetersiz, bakımsız ve elverişsiz koşullarda olmasını 07.02.2019 tarihinde yayınlanan “Hastane mi Baraka mı” başlıklı haberimizi dikkate alıp denetlemek yerine gazetemize tekzip göndermesi ‘yok artık’ dedirtti.

YAŞANANLARI YALANLADILAR

Tekirdağ Şafak Gazetesi’nde yayınlanan “Hastane mi Baraka mı?” başlıklı haberinde devlet hastanesine giden hastanın birebir yaşadıklarını haberleştirmiştik. Gazetemiz muhabiri Ertan Gence’nin de hasta ziyaretinde oda da tuvaletten gelen kokuları hissetmiş, oda da ki diğer hijnenik konularda da yetersiz olduğunu görmüştür. Ayrıca hastane personellerinin aşırı tepkili konuşmalarına şahit olmuştur. Hasta insanların daha iyi şartlarda tedavi görmesi için hastanenin denetimden geçirilmesi konusunda konu haberleştirilmiş ve kamuoyuyla paylaşılmıştır. Fakat İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri konuyla alakalı denetim gerçekleştirip eksikleri gidermek yerine, gazetemize yapılan haberin asılsız olduğunu bildirmiştir.

VATANDAŞLAR YALAN MI SÖYLÜYOR?

Ayrıca haberi yayınlamamızın ardından bir çok vatandaş haberin altına yaptıkları yorumlarla haberimizi destekleyici yorumlarda bulunmuşlardır. Bir çok vatandaş hastanede yaşadıklarını yorumda belirtirken, hijyen, personelin tavırları gibi konularda şikayetlerini iletmişlerdir. İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri haberimizle birlikte vatandaşın yaşadıklarını da yalanlaması tepki çekti. Ayrıca haberi okuyarak gazetemizi ziyaret eden bir vatandaş, çocuğu ile hastanede kaldığı sürede hamamböceklerinin hastanede cirit attığını söyledi. Eski tip kocaman oksijen tüplerinin yatak başlarında olduğu söyleyerek ‘Allah göstermesin düşse kafamıza hastane de öleceğiz’ dedi. Ayrıca haberin yayınlanmasının ardından AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel ve CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun konuyla ilgileneceklerini iletmişlerdir.

ERTAN GENCE

UZAY YAYINCILIK LTD. ŞTİ. AİTTİR Mobil Site