Tekirdağ Şafak Gazetesi

15 EYLÜL’DE ŞEHİR HASTANESİ HİZMETE AÇILACAK

15 EYLÜL’DE ŞEHİR HASTANESİ HİZMETE AÇILACAK
24 Haziran 2020 - 15:31

2-12 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek olan Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı için Cumhur İttifakının adayı olarak gösterilen TBMM Başkanı Tekirdağ Milletvekili Mustafa Şentop bir dizi ziyaretler için Tekirdağ’a geldi.

TEKİRDAĞ’IN GURURU SEVGİYLE KARŞILANDI

Çorlu Havalimanında büyük sevgi ile karşılanan Mustafa Şentop, sırasıyla Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cengiz Günay, Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Sami Kayın, Tekirdağ Şehir Hastanesi ve Tekirdağ Ticaret Borsası Osman Sarı ve yönetim kurullarını ziyaret etti.  Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, TBMM Başkanlığına adaylığı konusunda, ” Resmi süreç henüz başlamadı. 2 Temmuz itibarıyla resmi takvim başlayacak. Cumhurbaşkanımızın takdir ve tensipleri, arkadaşlarımızın destekleri, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin destek ifadesiyle beraber inşallah bu süreci başarılı ve olumlu bir şekilde tamamlamayı ümit ediyoruz.” dedi.

“COVİD-19 ÇALIŞMALARI YAVAŞLATTI”

Şentop, yapımı süren Tekirdağ Şehir Hastanesi inşaatında incelemelerde bulundu. İl Sağlık Müdürü Cengiz Becerir’den çalışmalar hakkında bilgi alan Şentop, gazetecilere yaptığı açıklamada, hastanenin haziranda bitirilmesinin planlandığını ancak salgın nedeniyle çalışmaların yavaşladığını söyledi. “İnşallah hastane 15 Eylül’de devreye alınacak. Tekirdağ’ımız için büyük bir ihtiyaç. 3 farklı binada hastane hizmet verecek. Bu hastanelerin bir araya getirilmesi hem de modernizasyonu, yeni cihazların getirilmesi, şu anda bulunmayan birimlerin açılması suretiyle, 480’di şimdi 566 yataklı hastane olarak 15 Eylül’den itibaren Tekirdağlı vatandaşlara hizmet verecek. Biz de bu çalışmaları görmek için ziyaret ettik. Çalışmalar iyi gidiyor. Bir aksaklık olmayacak. İnşallah 15 Eylül’de devreye alacağız.” Diye konuştu.

UZAY YAYINCILIK LTD. ŞTİ. AİTTİR Mobil Site