Tekirdağ Şafak Gazetesi

ALBAYRAK KILIÇDAROĞLU İLE GÖRÜŞTÜ

ALBAYRAK KILIÇDAROĞLU İLE GÖRÜŞTÜ
25 Mart 2020 - 11:44

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’li 11 büyükşehir belediye başkanı ile video konferans görüşmesi gerçekleştirdi. Kılıçdaroğlu, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın yanı sıra  İstanbul Ankara, Adana, Antalya, Aydın, Eskişehir, Hatay, İzmir, Mersin, Muğla büyükşehir belediye başkanlarından, kentlerinde Koronavirüs salgınına karşı yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi aldı.

KORONA TEDBİRLERİNİ BİR BİR ANLATTI

Görüşme hakkında gazetemize açıklamada bulunan Başkan Kadir Albayrak, “11 Büyükşehir Belediye Başka

nı ile görüşme gerçekleştirdi. Ben de Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştüm. Koronavirüs ile ilgili çalışmalar hakkında bilgilendirme gerçekleştirdim. Su kesintilerinin yapılmayacağını, suyu kesilen 7 bin 500 abonenin suyunun açıldığını, Tekirdağ’da görev yapan sağlıkçıların ulaşım ve otoparklardan ücretsiz yararlanacağını, yapılan yardımlar gibi bir çok konuda bilgilendirdim. Toplu etkinleri kaldırdığımızı, Büyükşehir binaları ve otobüslere ateş ölçer koyduğumuzu, tüm vatandaşlarımızın sağlıklarının kontrol edildiğini, banklar, parklarda oturma yerlerini kaldırdığımızı hepsini söyledim. Yapılan hizmetlerden dolayı Kemal Kılıçdaroğlu memnuniyetini dile getirdi ve hizmetleri ve tedbirleri elden bırakmamız gerektiğini söyledi” dedi

“YOKSUL MAHALLERE YARDIM EDİN”

Belediye başkanlarına, salgın hastalığa karşı yaptıkları çalışmalar ve gösterdikleri duyarlılık nedeniyle teşekkür eden Kılıçdaroğlu, “Ben daha önce merkezi yönetimle yerel yönetimler arasında sağlıklı bir uyumun olmasını ve bu uyum olduğu taktirde daha başarılı bir mücadele tablosunun ortaya çıkacağını ifade etmiştim; ama öyle anlaşılıyor ki bu ortak çabadan biraz merkezi hükümet çekiniyor. Yine belediyelere gelen ödenekten İller Bankası veya Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan gelen paralardan bir kesinti yapılmaması gerektiğini ifade etmiştim; ama basın toplantısı yaparak sizden edindiğim bilgilerin ışığında siyasal iktidara bir yol haritası ve strateji çizeceğiz. Bu bizim görevimiz. Sizden isteğim özellikle yoksul mahallelerde kolonya, deterjan gibi dezenfeksiyon malzeme talebini karşılamanız” ifadelerini kullandı.

ERTAN GENCE

UZAY YAYINCILIK LTD. ŞTİ. AİTTİR Mobil Site