Tekirdağ Şafak Gazetesi

BALIKÇILAR ‘PES’ ETTİ

BALIKÇILAR ‘PES’ ETTİ
07 Şubat 2019 - 15:22

Tekirdağ’da balıkçılar sezon başından bu yana balığın azalması ve göç yolunu değiştirmesi nedeniyle erken paydos etti.

Bu yıl Marmara’da istenilen balık olmadığına dikkat çeken balıkçılar, erken paydos etti. Süleymanpaşa Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı İbrahim Pehlivanoğlu, sezonun durgun geçtiğini ve yeni yılla birlikte çok az balık avlayabildiklerini söyledi.

“BALIKÇILAR KARADENİZE GİTTİ”

Pehlivanoğlu, eylülde büyük umutlarla ağ attıklarını ancak istedikleri kadar balık yakalayamadıklarını belirterek, “Diğer yıllara göre bu yıl çok durgun. Bu sene neden böyle oldu ekolojik sistemde mi sıkıntı vardı anlamadık. Bu sene balıkçılar olarak bayağı sıkıntı yaşadık. Bundan sonra balık olacağını düşünmüyoruz bu sezon böyle gider. Artık yeni sezonu bekleyeceğiz. Tekirdağ’daki balıkçı arkadaşlarımız avlanmak için Karadeniz’e gitti. Marmara’da bu sene istenilen balık olmadı. Balık olmadığı için bu sezon tekneler erken paydos ediyor.” dedi.

“HERKES TADİLAT YAPIYOR”

Balıkçıların ağlarını toplamaya başladığını aktaran Pehlivanoğlu, “Balıkçılar teknelerle denize açılıp masraf yapmak yerine demirlemeye başladı. Sezonun bitimine 2 ay kalmasına rağmen masrafı kurtaracak balığın yakalanmıyor. Bu nedenle tekneleri limana çekiyoruz. Bizim şu an denizlerde olmamız lazımdı ama biz limandayız. Herkes tadilatını yapıyor.” dedi.

ERTAN GENCE

UZAY YAYINCILIK LTD. ŞTİ. AİTTİR Mobil Site