Tekirdağ Şafak Gazetesi

BEKÇİLER UYUYOR

BEKÇİLER UYUYOR
22 Temmuz 2019 - 11:19

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa İlçesi Peştemalci
Caddesinden sahile inilen merdivenlerde alkol ve
uyuşturucu alan şahıslar vatandaşlara korku salıyor.

 

 

Peştemalci Caddesi’nden sahile inilen en kolay nokta olan merdivenlerde uyuşturucu ve alkol bağımlıları mesken haline getirdi. Şahıslar neredeyse hergün merdivenlerde alkol ve uyuşturucu tüketimi sağlıyor.
Özellikle akşam saatlerinde bölgede yaşayan vatandaşlar merdivenlerden inerken bu şahısları gördükleri zaman bir şeyler yapmalarından korktuklarını ifade ettiler. Peştemalci halkı 5,6 kişilik gruplar halinde dolaşan kişilerin merdivenlerin başında bulunan çocuk parkında da insanları rahatsız ettiğini ve çocuklarının parkta güvenli halde olmadıklarını ifade ettiler.

 

“İL EMNİYET MÜDÜRÜMÜZ ÖNLEM ALMALI”

Geçtiğimiz günlerde Süleymanpaşa yetkilileri büyük otların temizliğini sağlamış ve bu şahısların gizlenerek alkol ve uyuşturucu tüketimlerinin önüne geçmişti. Emniyet ekiplerinin bölgede yoğun güvenlik sağlaması gerektiğini ileten vatandaşlar can sağlığı ve çocukların güvenli bir alanda oyun oynamaları için İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın’dan yardım talep ediyorlar. Gece sokaklarda şehrin güvenliği için görevlendirilen bekçilerin ise ne yaptıkları merak konusu oldu. Bekçilerin görevlerini tam olarak yerine getirmediğini belirten vatandaşlar, “Her akşam buradan bekçiler, emniyet ekipleri geçse bu kişiler burada barınamaz. Lütfen önlem alın” dediler.   Ertan Gence

UZAY YAYINCILIK LTD. ŞTİ. AİTTİR Mobil Site