Tekirdağ Şafak Gazetesi

“Bir Kadın Hikayesi” Öykü Yarışması Sonuçlandı

“Bir Kadın Hikayesi” Öykü Yarışması Sonuçlandı
15 Şubat 2019 - 16:11

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen, kadınların gözüyle kadın hikâyelerinin kaleme alındığı öykü yarışmasında jürinin yaptığı değerlendirme sonucunda dereceye giren isimler belli oldu.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin, Türkiye’deki kadın sorununa dikkat çekmek, kadınların yaşadığı sorunlara karşı toplumda duyarlılığı arttırmak, kadınların yaşadığı gerçek hikâyelerin geniş kesimler tarafından duyurulmasını sağlamak amacıyla düzenlediği “Bir Kadın Hikayesi” Öykü Yarışmasında kazanan isimler belli oldu.  Türkiye’nin dört bir yanından toplam 1304 katılımcının yer aldığı öykü yarışmasında, İstanbul’dan katılan Hatice Dökmen “R’leri Söyleyemeyen Çocuk” öyküsü ile birinci; Tekirdağ’dan katılan Fatma Er “Bir Masaldın Oğlum, Bir Vardın Şimdi Yoksun” öyküsü ile ikinci; İzmir’den katılan Ayça Irmak ise “Dünyayı Kucaklayanlar” öyküsü ile üçüncü oldu. İstanbul’dan katılan Sibel Apaydın da “Kesemin Nağmeleri” isimli öyküsü ile mansiyon ödülüne layık görüldü. Kazanan isimlere ödülleri, 8 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Ödül töreninde takdim edilecek. Ayrıca, yine değerlendirme sonucunda yayınlanmaya değer bulunan eserler Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından basılacak olan “Bir Kadın Hikâyesi: Yaşanmış Kadın Öyküleri Seçkisi”nde yer alacak.

“DERECEYE GİREN TÜM YARIŞMACILARI TEBRİK EDİYORUM”

Konu ile ilgili açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak,  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal belediyecilik anlayışını benimseyen bir büyükşehir belediyesi olduğunu belirterek, ” Sosyal Belediyecilik anlayışından yola çıkarak kadınlarımızın her daim yanında ve kendilerinin destekçisi konumundayız. Ben, düzenlediğimiz Bir Kadın Hikâyesi Öykü Yarışması’nda dereceye giren tüm yazarlarımızı tebrik ediyor, 8 Mart’ta gerçekleştireceğimiz ödül törenimize tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum.” dedi.

Yonca ÇALIŞKAN

UZAY YAYINCILIK LTD. ŞTİ. AİTTİR Mobil Site