Tekirdağ Şafak Gazetesi

“BU NE PERHİZ BU NE LAHANA TURŞUSU”

“BU NE PERHİZ BU NE LAHANA TURŞUSU”
14 Aralık 2020 - 9:41

“SÜLEYMANPAŞA TRAKYA’NIN İNCİSİ OLMALIDIR”

CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanlığı Tekirdağ’ın Karadeniz Mahallesi’nde biriken çöplerin fotoğraflarını yayınlayarak Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’i eleştirdi.

“EVSEL ATIK BİRİKİYOR”

CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından, şehir merkezinden 30 km uzaklıktaki Demirli Mahallesi bölgesinde yapılması planlanan;  çevre sağlığımızı iyileştirmenin yanında, gelen çöpleri ayrıştırarak geri dönüştürecek, enerji ve gübre üreterek ekonomiye katkı sağlayacak, son teknoloji ile dizayn edilmiş  bir tesise, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel; “Hemşerilerimizin sağlığı ciddi anlamda tehdit altında” diyerek karşı çıkmıştı. Geçen hafta vatandaşlarımız tarafından bize gönderilen ve üzülerek paylaştığımız fotoğraflara baktığımızda, ilçemizin merkezinde bulunan, Süleymanpaşa Belediyesi’ne ait çöp aktarma noktasında olması gerekenden çok daha fazla evsel atığın biriktiğini görmekteyiz. İlçe merkezinde hiçbir önlem alınmadan biriktirilen bu çöpler, yaşadığımız pandemi koşullarını da göz önünde bulundurduğumuzda vatandaşlarımızın sağlığını ciddi manada tehdit altına almıştır.” denildi.

“BU NE PERHİZ BU NE LAHANA TURŞUSU”

Süleymanpaşa’yı Tekirdağ’ın incisi olması için mücadele edilmesi gerektiğini belirten açıklamada, “Acilen bu çöplerin ekonomiye kazandırılmasını da unutmadan, ayrıştırılarak, Demirli Çöp Toplama Tesisi’ne gönderilmesi ve bölgenin sterilize edilmesi gerekmektedir. Çevre sağlığı uygulamaları sağlığı etkileyebilen çevresel faktörlerin değerlendirilmesi, ıslahı, kontrolü ve önlenmesini kapsar. Belediyelerin toplum sağlığı kapsamında, sorumlulukları arasında olan bu görevleri, her fırsatta medya önüne geçen Süleymanpaşa Belediye Başkanından yerine getirmesini bekliyoruz. Az laf çok iş düsturunuz olsun Sayın Yüksel. Traktör boyayıp önünde fotoğraf çektirip paylaşmakla geçireceğiniz vakti, hemşerilerimizin sağlığı için harcayınız! Süleymanpaşa hepimizin, Trakya’nın incisi yapmak için gelin el ele verelim” ifadelerine yer verildi.

ERTAN GENCE

UZAY YAYINCILIK LTD. ŞTİ. AİTTİR Mobil Site