Tekirdağ Şafak Gazetesi

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ PROJELERİNE PANDEMİ DARBESİ!

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ PROJELERİNE PANDEMİ DARBESİ!
28 Aralık 2020 - 10:40

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ PROJELERİNE

PANDEMİ DARBESİ!

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Etüt Ve Projeler Dairesi Başkanı Ramazan Alpaslan Kurtoğlu Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devam eden Büyükşehir Belediyesi binası, Su Ürünleri Balıkçı Hali ve Süleymanpaşa Otogarının inşaat çalışmaları hakkında bilgi verdi.

“FİRMALAR SÜRE UZATIMI HAKKINI KULLANDI”

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ramazan Alpaslan Kurtoğlu “Bu koronadan kaynaklı zor durumda olan yüklenici firmalar için Cumhurbaşkanlığı kararnamesi yayınlandı. 120 güne kadar süre uzatımı konusunda bakanlık hak verdi. Bu da bütün işler için 4 ay demek. İş bitirme konusunda tüm yüklenici firmalar bu haklarını kullanmak istediler. Başvurularını yaptılar ve süre uzatımları devam ediyor. Pandemi devam ediyor. Hafta sonları da sokağa çıkma yasaklarından dolayı çalışılamaz hale geldi. Eskiden şantiyeler için izin alınabiliyordu ama son yasaklarla bunu biraz ağırlaştırdılar. Şantiye içerisinde yatıp kalkıyorlarsa işçiler faaliyete izin veriyorlar” dedi.

BÜYÜKŞEHİR İNŞAATI DEVAM EDİYOR

Ramazan Alpaslan Kurtoğlu, “Tekirdağ Büyükşehir Belediye Binasının inşaatında 250’ye yakın çalışan şantiyede yatıp kalktıkları için orada çalışmalar devam ediyor. Sokağa çıkma yasakları şartları kapsamına uydukları için orada çalışmalarımız devam ediyor. Çünkü oraya dışarıdan işçi gidip gelme yapmıyor. Kendi işçileri. Yatakhanelerde yatıyorlar. Fakat Su Ürünleri Balıkçı Hali ve Otogar inşaatlarında aynı şey geçerli değil. Su Ürünleri Hali neredeyse tamamlandı gibi. Yüzde 95 seviyelerindeyiz. Tam olarak olmasa da aktif bir çalışma var orada. Çok kısa bir sürede bitireceğiz. Süleymanpaşa Otogarı içinse benim öngörüm 2021 Mart sonunda teslim almış oluruz. Tabi tekrar bir aksilik yaşanmazsa. Biz de istiyoruz bir an önce tamamlayalım ama yüklenici firmalar içerisinde gerçekten mağdur olanlar oldu. Malzeme temin edemediler, işçileri getiremediler, ekipleri dağıldı vs. Kanun hakkını kullanmak isteyenlere mecburen vermek zorundaydık” dedi.

ERTAN GENCE

UZAY YAYINCILIK LTD. ŞTİ. AİTTİR Mobil Site