Tekirdağ Şafak Gazetesi

CANKURTARANLAR MARMARAEREĞLİSİ PLAJLARINDA GÖZ AÇTIRMIYOR

CANKURTARANLAR MARMARAEREĞLİSİ PLAJLARINDA GÖZ AÇTIRMIYOR
10 Temmuz 2020 - 15:12

Marmaraereğlisi Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Şen, Marmaraereğlisi plajlarında görev alan cankurtaranları denetledi. Başkan Yardımcısı Şen; denetimleri Jandarma Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Toplum Sağlığı Merkezi üyeleri ile birlikte gerçekleştirdi.

Deniz sezonunun açılması ve normalleşme sürecinin başlamasıyla beraber günlük ziyaretçi sayısında artış olan halk plajlarında, Marmaraereğlisi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı cankurtaran ekipleri yoğun mesai harcıyor.

32 km sahil şeridi ve 4 plajı bulunan ilçede, 4 cankurtaran görev yapıyor

Sahilden dürbünle denizi tarayan cankurtaranlar, kendilerine tahsis edilen deniz botlarıyla devriye gezerek açığa yüzen vatandaşları kıyılara doğru yönlendiriyor. Olası vakalara hızlı bir şekilde müdahale edilerek boğulmaların önüne geçen cankurtaranlar, vatandaşların can güvenliğini sağlamak için tedbiri elden bırakmıyor.

Vatandaşların, görevlendirilen cankurtaranların talimatlarına mutlaka uymaları gerektiğini söyleyen Marmaraereğlisi Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Şen; ‘’Geçtiğimiz yıl boğulma tehlikesi atlatan vatandaşlarımız oldu. Sahil şeridimizde bir daha üzücü olayların yaşanmaması için plajlarımızın tüm sorumluluğunu Belediye olarak üstleniyoruz, güvenliği bu yılda üst düzeyde tutacağız. Cankurtaranlarımız, vatandaşların rahatça denize girebilmeleri için deniz sezonunun bitimine kadar sahillerimizde nöbetlerine devam edecek’’ dedi.

Ertan GENCE

UZAY YAYINCILIK LTD. ŞTİ. AİTTİR Mobil Site