Tekirdağ Şafak Gazetesi

CENGİZ GÜNAY CÜNEYT YÜKSEL’İ KOMİSYONDAN ÇIKARDI

CENGİZ GÜNAY CÜNEYT YÜKSEL’İ KOMİSYONDAN ÇIKARDI
02 Mart 2021 - 12:06

230 gram ekmeğin 2 TL olması halinde halk ekmek büfeleri kurarak ekmeği daha ucuz fiyata satacağını söyleyen Cüneyt Yüksel Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası komisyonundan çıkartıldı.

“LİSTE FİYATI ONAYLAMAK İÇİN KOMİSYONDAN ÇIKARTILDIK”

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, “Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cengiz Günay hiçbir komisyon kararı alınmadan kendi kararıyla Süleymanpaşa Belediyesi’ni komisyondan çıkardı. Süleymanpaşa Belediyesi yerine komisyona Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ni koydu. Amacı ekmek zammını geçirmek için. Ama Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak bu konuda açık net tavrını ortaya koydu. Ekmek zammı konusunda Cüneyt Yüksel ile beraber hareket ediyoruz. Ekmek zammı ile ilgili yapılacak düzenlemede vatandaş mağdur edilmeden ortak bir kararda buluşmayı savunuyoruz dedik. Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası 230 gr ekmeği 2 TL olarak komisyondan geçirmek istediler. Biz de dedik ki o zaman bütün mahallelerde halk ekmek büfelerini görürsünüz. Bunun üzerine Cengiz Günay kendi liste fiyatını onaylamak için Cüneyt Yüksel’i komisyondan çıkarttı. Cüneyt Yüksel’i çıkartınca Büyükşehir’i aldı” dedi.

“FIRINCILARIN REKABETİ VATANDAŞI MAĞDUR EDECEK”

Fırıncıların rekabetinden vatandaş mağdur olacağını söyleyen Başkan Yüksel, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak bu konuda Süleymanpaşa Belediyesi ile hareket edince Cengiz Günay, Kadir Albayrak’ı sözünde durmamakla itham ediyor. Kadir Başkan herkesin huzurunda açıklama yaptı. Biz bu konuda Cüneyt Yüksel ile birlikte hareket ediyoruz. Vatandaşın mağdur olmasına müsaade etmeyeceğiz dedi. Burada önemli olan konu şu; Ekmek Süleymanpaşa’nın bazı mahallelerinde 1 TL fiyatlarında satılıyor. Mesele ekmek, ekmeğin fiyatı değil. Mesele fırıncıların kendi aralarındaki anlamsız rekabeti. Oturup anlaşmaları yerine ekmek fiyatlarıyla oynayarak vatandaşı mağdur etmeye çalışıyorlar. Buna da Cengiz Günay alet oldu” diye konuştu.

Komisyondan çıkartılmanıza tepkiniz nasıl olacak sorusuna Cüneyt Yüksel, “Bizim için fark etmiyor. Ekmek satış fiyatını 2 TL’ye çekerlerse biz halk ekmek büfelerini kurmaya başlayacağız. Arkadaşlara gerekli talimatı verdik” dedi.

ERTAN GENCE

UZAY YAYINCILIK LTD. ŞTİ. AİTTİR Mobil Site