Tekirdağ Şafak Gazetesi

“ÇÖP SORUNU BİZİM HATAMIZ DEĞİL”

“ÇÖP SORUNU BİZİM HATAMIZ DEĞİL”
04 Eylül 2019 - 11:21

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde bir çok mahallesinde çöplerin toplanmaması yada geç toplanmasıyla ilgili Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel açıklamada bulundu.

 

“FİRMAYA HER AY CEZA KESİLİYOR”

Süleymanpaşa Belediye Meclis toplantısında konuşan Başkan Cüneyt Yüksel, çöp ihalesini alan firmada yaşanan sorunlardan dolayı Süleymanpaşa’da çöplerin sıkıntı yaşandığını ve mazot takibi yapılmadığı için firma müfettişler tarafından incelendiğini ve yaşanan sorunlardan dolayı çöp ihalesini alan firmanın her ay yüklü miktarda ceza yediğini belirtti.

“ÇÖP SORUNU ORTADAN KALKACAK”

Süleymanpaşa’da yaşanan çöp sorunuyla ilgili Cüneyt Yüksel açıklamasında, “Çöp ihalesini alan firma ile çok sıkıntı yaşıyoruz. Kiralanan araçların yarısı arızalı. Her ay çok büyük cezalar yiyorlar. Ağustos ayında 200 bin TL yakın ceza yiyecekler. Temizlik İşleri Müdür Vekilimiz ile birlikte bizzat kendim çöp konteynırlarının temizliğinin başında durdum. Sıkıntımız şu. Alınan yeni nesil konteynırlar çaça diye bir alet ile çöpler toplanıyor. Maalesef bu aletler çabuk bozuluyor. Alınan eski araçlar yeni nesil konteynırları kaldırmıyor. Bu aletler arızalandığında bir personel çöp konteynırının içine girip temizlemek zorunda kalıyor. Diğer bir önemli konuda yakıtı takip edememişiz. Bu konuyla ilgili müfettişler araştırıyor. 350 km giden bir araç 1908 litre mazot kullanıyor gözüküyor. Mazot ile ilgili çok büyük sıkıntı var. Yok o araçta olanı diğerine çektik, araç bozuldu ondakini buna aktardık diye bir sürü bahane üretiyorlar. Soruşturma devam ediyor. Çöp işine ne kadar para veriyorsunuz diye sorarlarsa da cezalar düşünce 400 bin TL yakın para ödüyoruz. Ama yeni bir ihale yaparak Süleymanpaşa’da çöp sorununu ortadan kaldıracağız. Süleymanpaşa’da bir tane süpürge yok. 60 tane personelimiz elinde fırçayla temizlik yapıyor her gün. Vatandaşımız şunu bilsin çöp sorunu bizim hatamızla kaynaklanan bir durum değil. İhaleyi alan firmada problem var ve önümüzdeki aylardan itibaren böyle bir sorun olmayacak” dedi.

ERTAN GENCE

UZAY YAYINCILIK LTD. ŞTİ. AİTTİR Mobil Site