Tekirdağ Şafak Gazetesi

ÇORLU TSO RİSK YÖNETİM SİSTEMİ BELGESİNİ ALAN İLK ODA OLDU

ÇORLU TSO RİSK YÖNETİM SİSTEMİ BELGESİNİ ALAN İLK ODA OLDU
12 Şubat 2019 - 13:59

Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası (Çorlu TSO), Türk Standardları Enstitüsü’nün (TSE) gerçekleştirdiği tetkikler sunucunda; ISO 31000 Risk Yönetim Sistemi Belgesini Türkiye’de alan ilk oda oldu.

Denetimler TSE Baştetkikçileri Abdülkadir Öncel ve Celal Aşkaroğlu tarafından gerçekleştirildi.

Türkiye’de ki İlk Oda Olmak Gurur Vericidir

Denetim sonucu hakkında açıklamada bulunan Çorlu TSO Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Volkan, “ ISO 31000 Risk Yönetimi, ölçek yapısı gözetmeksizin tüm kamu kuruluşları ve özel kuruluşların işlevlerine ilişkin riskleri etkili bir şeklide yönetebilmeleri için gereken alt yapıyı oluşturmaya odaklanmış bir risk yönetimi standardıdır. Ülkemizdeki Odalar içerisinde en fazla resmi evrak sorumluluğuna sahip olan odalardan biriyiz. Kaliteli, istikrarlı, güvenilir ve marka bir kurum kimliğimizi artırmak için ‘ISO 31000 Risk Yönetim Sistemi Belgesi’ müracaatımızı yaptık. Gerçekleşen 2 günlük denetim sonrasında bu belgeyi odamıza kazandırmanın gururunu yaşıyoruz. ISO 31000 Risk Yönetim Sistemi Belgesi’ni Türkiye’de ki oda – borsaların arasında alan ilk oda olmak bizleri son derece mutlu etmiştir” dedi.

2 Günlük Denetim Bizlere Çok Büyük Bilgi ve Tecrübe Kazandırdı

Kapanış toplantısında belgenin önemine değinen Çorlu TSO Meclis Başkanı Erdim Noyan; “Odamızda 2005 yılında başlayan 9001’le olan süreç 2016 yılında 10002 ve şimdide 31000 ile ilgili olarak yapmış olduğumuz çalışmalar sonucunda belgeyi almanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu belge risklerin beraberinde getirdiği fırsat ve zorlukları kavrayarak firmaya kar olanağı sağlayabilir ve bu risklerin firma üzerinde oluşturabileceği olumsuz etkileri kontrol ederek etkisiz hale getirir. Odamızın geçirdiği 2 günlük denetim bizlere çok büyük bilgi ve tecrübe kazandırdı” ifadelerini kullandı.

Amacımız Olası Risklerin Fırsata Dönüşmesini Sağlamaktır

TSE Baştetkikçisi Abdülkadir Öncel; “2 gün süren denetim boyunca bizlere gösterilen ilgi ve alakandan dolayı gerek Yönetim Kuruluna gerekse personele çok teşekkür ederiz. Yönetim sisteminde incelemelerde bulunduk. Tetkik raporumuzda uygunsuzluk görmediğimize kanaat getirdik. Risk Yönetim Sistemi olabilecek risklerin öngörülerde bulunularak tespitinin yönetilmesidir. Bizim sistemimizin amacı olası risklerin fırsata dönüşmesini sağlamaktır. Belgeniz hayırlı olsun” dedi.

Cenk KIPÇAK

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    UZAY YAYINCILIK LTD. ŞTİ. AİTTİR Mobil Site