Tekirdağ Şafak Gazetesi

Çorlu’da Binlerce Konteyner Tamir Edilerek Yeniden Kullanıma Sunuldu

Çorlu’da Binlerce Konteyner Tamir Edilerek Yeniden Kullanıma Sunuldu
08 Nisan 2019 - 12:33

Çorlu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, değişimine ihtiyaç duyulan çöp konteynerlerini bakım ve onarımlarının ardından tekrar halkımızın kullanımına sundu. Başkan Sarıkurt bu uygulama ile önemli ölçüde tasarruf elde edildiğini belirtti.

Çorlu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından Çorlu genelinde eskiyen ve onarımına ihtiyaç duyulan çöp konteynerleri hem yenileriyle hem de bakım ve onarımı yapılanlar ile değiştirilirken, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt belediye bünyesinde yapılan bakım ve onarım çalışmalarıyla önemli ölçüde tasarruf sağlandığını söyledi.

Başkan Sarıkurt yaptığı açıklamada, “Ocak, şubat ve mart aylarında Temizlik İşleri Müdürlüğü’müzün saha ekipleri tarafından yapılan kontroller sonucunda dezenfekte edilen, eskiyen, tamir ve bakıma ihtiyaç duyulan 4 bin 611 çöp konteynerini Temizlik İşleri Müdürlüğü’müz bünyesinde bulunan şantiyemizde onarıp boyayarak yeniden kullanılmaya hazır hale getirdik. Ayrıca yenilenmesi gereken bölgelere de yeni çöp konteynerleri dağıttık. Bakım ve onarım çalışmalarımız ile binlerce konteyneri yeniden halkımızın kullanımına sunarak önemli ölçüde tasarruf sağladık. Halkımızın her kuruşunu doğru yönetmek için israftan uzak duruyoruz. Ekiplerimize çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

Öte yandan Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri şehir genelinde çalışmalarını devam ettirirken yaptığı saha kontrolleri kapsamında değişimine ihtiyaç duyulan konteynerlerin tespitlerini de sürdürüyor.

UZAY YAYINCILIK LTD. ŞTİ. AİTTİR Mobil Site