Tekirdağ Şafak Gazetesi

DEVLET OKULUNDA ÇİFTE STANDART MI UYGULANIYOR?

DEVLET OKULUNDA ÇİFTE STANDART MI UYGULANIYOR?
03 Ekim 2019 - 11:52

Tekirdağ’da 2019 – 2020 eğitim
öğretim yılı bu gibi bir olayın
gölgesinde start alırken velilerin
şikayetleri dinmek bilmiyor.

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde çok sayıda veli sosyal
medya üzerinden zorla kayıt parası ödediklerini ve özel sınıf
kuracağız vaadiyle ekstra para talep edildiğini belirtmesine üzerine,
okullarda yapılan operasyonlar sonucunda okul müdürü gözaltına alınıp serbest bırakılmıştı.

Gazetemize yaşadığı sıkıntıları dile getiren ismini vermek istemeyen bir veli şunları ifade etti; “ Çocuğumu 50. Yıl okuluna kayıt ettirmek için gittiğimde benden özel sınıf kuracağız vaadiyle ekstra para talep ettiler. Ben bu ücreti ödemedim. Çocuğumu okula aldılar ancak aynı okul içerisinde benim gibi ücret vermeyip kayıt olan öğrencilere çifte standart uygulanıyor. Okulda G-H-F sınıfları bağış yapmış velilerin öğrencilerin bulunduğu sınıflar bu sınıflarda eğitim ve öğretim aksamadan devam ediyor. Kayıt parası vermeyen velilerin öğrencilerinden oluşan sınıflarda ise şuanda İngilizce dersleri boş geçiyor.
Müzik dersleri başka okuldan gelen öğretmen eşliğinde işlenmeye çalışıyor.
Diğer özel sınıflarda bu gibi sıkıntılar yaşanmıyor. Aynı okul içerisinde bize çifte standart uygulanıyor.
Geçtiğimiz günlerde bir veli toplantısı yapıldı. Derslere giren tüm branş öğretmenleri bizleri tek tek bilgilendirmesi gerekirken sadece matematik öğretmeni veli toplantına katıldı. Diğer hiçbir öğretmen bizimle ilgilenmedi. Çocuklarımız okulda doğru düzgün bir eğitim alamıyor. Buradan yetkililere sesleniyorum. Lütfen bu konuyu bir an önce düzeltin. “ dedi.

 

Tekirdağ il milli eğitim müdürü Ersan Ulusan konuyla ilgili gazetemize yaptığı açıklamada şunları ifade etti: ‘ Ortada hoş olmayan bir durum yaşandı ve soruşturma halen devam ediyor. Tekirdağ’ da hiç bir okulumuzda öğretmen açığı bulunması söz konusu değildir.

Öğretmenimiz rahatsızlanmış olabilir. O yüzden bir kaç ders boş geçmiş olabilir. Yoksa bizim hiç bir okulumuzda öğretmen açığı bulunmamaktadır. Her öğrencimiz eşit şartlarda eğitim görmeye devam etmektedir. Velilerimizin hassasiyetini anlıyorum. Bazı yanlış anlaşılmalar olmuş olabilir. Velilerimiz her türlü şikayetlrini il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerimize iletebilir.Biz elimizden gelen her türlü çabayı öğrencilerimiz için sarf ediyoruz. İçleri rahat olsun’ dedi.

 

Süleymanpaşa İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Necati Koç konuyla ilgili şunları ifade etti ‘ Tekirdağmıza bu sene rekor sayıda öğretmen ataması

yapıldı. Bazı öğretmenlerimizin güvenlik soruşturması devam ediyor. Bahse konu olan 50. Yıl okulunda şu anda 11 tane İngilizce öğretmenimiz görev almaktadır.
Okulun İngilizce eğitim süresi haftalık 246 saattir. Mevcut öğretmenlerimiz şuanda 330 saate kadar İngilizce eğitimi veriyor. Bu okulda her hangi bir öğretmen açığı bulunmamaktadır. Öğretmenimiz hasta olup rapor almış olabilir o yüzden ders boş geçmiş olabilir.
Yoksa Süleymanpaşa’da öğretmen açığı yoktur.’ dedi.
HABER:ADİL İBİŞ

UZAY YAYINCILIK LTD. ŞTİ. AİTTİR Mobil Site