Tekirdağ Şafak Gazetesi

HASTANE Mİ BARAKA MI

HASTANE Mİ BARAKA MI
07 Şubat 2019 - 15:14


100. Yıl Mahallesi’nde yer alan Tekirdağ Devlet Hastanesi 2. Kısım’da hastanenin yetersiz, bakımsız ve elverişsiz koşullarda olması vatandaşları isyan ettirdi.

Hamile ve çocuk bölümünün yer aldığı Devlet Hastanesi 2’inci kısımda doktorların ilgisinden ziyade, hastanede yatan çocuk ve hamile vatandaşlar, sağlıksız koşullarda tedavi gördüklerini belirttiler. Yetersiz ve bakımsız olan Devlet Hastanesi’nin acilen yetkililer tarafından denetim yapılması talep edildi.

YEMEK VERİYORLAR KAŞIK YOK

Hamile bir vatandaş hastanede yaşadıklarını şöyle anlattı; “Devlet Hastanesi 2’inci kısma hamileliğimde yaşadığım bir hastalığım sebebiyle başvurdum. Daha sonra 2 gün yatış verdiler. Orada kaldığım süre boyunca gerçekten hastane mi baraka mı belli olmayan bir yerdi. Yataklardaki çarşaflarda kan izleri var, yastıklar ter kokuyor, kahvaltıda da öğlen akşam yemeklerinde de ya çatal ya kaşık yok deniliyor,  sallama çay veriyorlar bardak yok diyorlar. Yani bu hastanenin yetersizliğinden mi yoksa hastane personellerinin tavrı mı bilmiyorum. Ama buraya gelen tüm hastalar mağdur. Biz hastaneden çıkış yapana kadar geçen tüm sürede sağlığımla ilgili ne soru sorsam bana hep özel gittiğim doktoruna sor diye ters cevap verdiler. Hastaneden çıkarken insan kurtulduk der mi dedik” dedi.

NEREDE YETKİLİLER!

Hijyen konusunda da bir çok şikayeti olan vatandaş, “Kaldığımız odanın tuvaleti köpek bağlasanız durmayacak derecede pis kokuyordu. Yerler, koltuklar toz pislik içinde. Serum değiştirmeye gelen hemşire kolumdan çıkardığı  serumda kalan kanı gözümüzün önünde yere döküp hiçbir şey olmamış gibi gitmesi beni ve eşimi şoka soktu. Nerede yetkililer! Acilen buranın İl Sağlık Müdürlüğünü bırakın Sağlık Bakanlığı tarafından denetlenmesi gerekiyor. Şimdi ben bunları yaşadım. Sizlere bunları söylediğim için abartıyor ya da çamur atıyor diyebilirler. Lütfen gidin kendi gözlerinizle görün” dedi.

ERTAN GENCE

UZAY YAYINCILIK LTD. ŞTİ. AİTTİR Mobil Site