Tekirdağ Şafak Gazetesi

HÜKÜMET CADDESİ ESNAFI DEĞİŞİM İSTİYOR

HÜKÜMET CADDESİ ESNAFI DEĞİŞİM İSTİYOR
19 Haziran 2019 - 12:47

HÜKÜMET CADDESİ ESNAFI DEĞİŞİM İSTİYOR

Tekirdağ’ın gözbebeği Hükümet Caddesi’nin çift yön mü yoksa tek yön mü olması konusunda Hükümet Caddesi esnafına Tekirdağ Şafak Gazetesi’nin mikrofonunu uzattık. Esnaf Hükümet Caddesi’nin tamamen trafiğe kapatılmasını eğer kapatılmıyorsa çift yöne döndürülmesini istedi.

 

İŞTE ESNAFLARIN YORUMLARI

“Tek yöne döndükten sonra işlerimiz yüzde 50 düştü. Vatandaş diyor ‘100. Yıl mahallesinden buraya gelmek için sahil felan dönmem gerekiyor diyor’ Siz gelir misiniz diyorlar. Ben de vatandaşa hak veriyorum. Çift yön olmasını istiyorum”

 

“Çift yön olursa çok daha iyi olacak. Köprübaşı mevkiindeki trafikten dolayı zaten trafik tıkanıyor. Cadde tek ve park yapılıyor kenarlara. Bundan dolayı çift yön olması daha iyi. Çift yön iken biz bu kadar sıkıntı yaşamıyorduk”

 

“Tek yön olarak devam etmeli bence. Çift yönü yaşadık burada. İnanılmaz bir trafik vardı. Araçlar park yapamıyordu. Trafik ilerlemiyordu. Alışveriş için duraklama yapamıyorlardı. Tek yön daha mantıklı en azından duraklama yapabiliyor vatandaşlar. Çift yön olursa hiç duraklama yapamayacaklar. Keşke tamamen trafiğe kapatılsa.”

 

“Esnaf olarak çift yön olsun istiyorum. Çift yön iken daha iyiydi. Trafik aksamıyordu. Bizce çift yön olmalı. Gelen müşterilerimiz otopark sorunu yaşıyorlar. Çarşının canlanması için çift yön şart.”

 

“Tekirdağ’a yabancı birisi Köprübaşından gelse direk karşısına Aydoğdu mahallesi çıkıyor. Tekirdağ’ın müthiş güzellikleri varken, gelen yabancıyı ilk Aydoğdu mahallesinde karşılamak görsel açıdan şehrin tanıtımı açısından hoş bir durum değil. Çarşı çift yön olarak açılırsa aşağı ve yukarı çıkan her vatandaş esnafı görecek. Hükümet caddesinin hareketliliği artacak. Çift yön olmasını destekliyorum.”

 

“Çift yön yada tek yön olmasının esnafa bir kazancı yok. Burası trafiğe kapatılsın. Mesela belediye esnafa masalarını çıkartın diyebilir. Taksim, Bağdat caddesi gibi olabilir. Bu hem Tekirdağ’a hem de belediyeye yüksek puanlar kazandırır. Çift yön olsa ne olur? Resmi daireler taşındı. Potansiyel müşterilerimiz gitti. Daha çok yayalaştırma yapılırsa çok daha iyi olur.  Ben kapatılması taraftarıyım.”

 

“Müşterilerimiz çarşıya geldiğimiz zaman dönüşümüz yok diye gelmediklerini söylüyorlar. Çift yön Tekirdağ’a şart.”

 

“Çift yön olmalı. Tekirdağ esnafı bitti. Yanlış yaptık deyip doğruya dönmelidir belediye. Particiliği ortadan kaldırmalıyız. İnsanlara objektif bakacaksın. Burada herkes çift yön olsun istiyorlarsa çift yön olmalı.”

ERTAN GENCE

 

 

UZAY YAYINCILIK LTD. ŞTİ. AİTTİR Mobil Site