Tekirdağ Şafak Gazetesi

İNECİK HAMAMI KADERİNE TERK EDİLDİ

İNECİK HAMAMI KADERİNE TERK EDİLDİ
24 Temmuz 2019 - 16:51

Tarihi İnecik Erenler Hamamı yine kaderine terk edildi.

2017 yılında Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından restorasyonunu tamamlanan Tarihi İnecik Erenler Hamamı yine kaderine terk edildi.

600 BİN TL’YE RESTORE EDİLMİŞTİ

Tarihi Erenler Hamamı 2010 yılında mülkiyeti köy tüzel kişiliğine aitken, onarılması amacıyla Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne devredilmişti. Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak  tarafından Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nden alınan izinle İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı Kültür Varlıkları Şube Müdürlüğü tarafından 2014 yılı sonunda katkı payından ve Büyükşehir Belediyesinin bütçesiyle proje revizyonu ve restorasyonu toplam 544 bin 941 Türk Lirası bedelle tamamlanmış ve Tekirdağlılara hizmet vermeye hazır hale getirilmişti.

“NEDEN KAPALI DURDUĞUNU BİLMİYORUZ”

Aylardır çalıştırılmayan Tarihi İnecik Erenler Hamamı hakkında bilgi veren İnecik Muhtarı Sabri İşlek, “İnecik hamamı şuan çalışmıyor. Şuanda kapalı durumda. Valla çalıştıramadılar herhalde. Nedendir bilmiyorum. Bir bakım felan yaptılar kuyu suyuyla ilgili. Bize de hiçbir bilgi vermediler. Kazdılar, toprak çıkardılar. Sonrada kapalı bir vaziyette duruyor şuan.  İlk ihaleye çıkıp alanlar çalıştırmıyor. Kapalı durumda. İşi bıraktılar mı tekrar ihaleye çıkılacak mı bilmiyoruz” dedi.  Vatandaşlar ise yaklaşık 600 bin TL’ye restore edilen hamamın tekrar işletmeye açılmasını ve hamam kültürünün tekrar yaşatılması için mücadele edilmesi gerektiğini bildirdiler.

ERTAN GENCE

 

UZAY YAYINCILIK LTD. ŞTİ. AİTTİR Mobil Site