Tekirdağ Şafak Gazetesi

KANSERDEN ÖLMEDİLER AMA…

KANSERDEN ÖLMEDİLER AMA…
16 Eylül 2019 - 10:05

KANSERDEN ÖLMEDİLER AMA…

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Onkoloji Bölümünün personel yetersizliğinin olduğu iddiası ve olan doktorlarında tayin talebi kanser hastalarını isyan ettirdi.

“ONKOLOJİ SERVİSİ HİZMET VEREMEZ HALE GELDİ”

Kanser ile mücadele eden Müzeyyen Gürkan isimli vatandaş NKÜ Onkoloji Bölümüyle ilgili resmen yetkililere haykırdı. “Koskoca üniversite hastanesinde pet çekim cihazı yok. Onkoloji servisi hizmet verememe durumuna gelmiş. O koca hastaneyi gösteriş olsun diye mi kurdunuz? Günde 100 kanser hastası onkoloji servisine giderken, bizlere bakın çarenize mi demek istiyorsunuz. Yaşamak istiyoruz biz yaşamak” dedi.

“GÖSTERİŞ OLSUN DİYE Mİ HASTANE VAR”

Dört yıldır kanser ile mücadele eden Müzeyyen Gürkan isyanını şöyle dile getirdi, “Dört yıldır kanserle mücadele ediyorum. İki kez yendim. Hala sık kontrollerle takipteyim ama hiç yılmadım, umutsuz olmadım. Çünkü doktoruma güvendim, inandım. Dört yıldır ne Namık Kemal Üniversitesi hastanemi nede Onkoloji hocam  Doç. Dr. Tarkan Yetişoğlu’nu değiştirmedim. Araştırma hastanesinin bir barakada başlayan onkoloji servisi serüveninin yaşayan şahidiyim. Eksikleri ile dahi canla başla hizmet vermeyi görev bilen emekçi çalışanları ile birlikte epey mücadeleler verdik . Ancak bugün ilk kez umutsuz hissettim kendimi. Neden biliyor musunuz? NKÜ onkoloji servisi hizmet verememe durumuna gelmiş. Kapanmanın eşiğinde. Yoğun hasta talebi, yetersiz personel. Koskoca Üniversite hastanesinde bir pet çekim cihazı dahi yok. Günde en az yüz kanser hastası yaşama tutunmak için onkoloji servisinde derman arıyor. Biz kanser hastalarına sizi gözden çıkardık artık bakın başınızın çaresine mi demek istiyorsunuz? O koca hastaneyi sadece gösteriş olsun diye mi kurdunuz? İçinden sağlıklı hizmet alamazsak neye yarar sizin binalarınız. Buradan sesimi duyurma çabam belki kimilerine garip gelebilir. Kanserle savaşan benim. Ben ve benim gibi bu savaşı veren kader arkadaşlarımın çığlığını haykırıyorum. Sayın yetkililer yaşamak istiyoruz biz. Onkoloji hastalarına ve onkoloji servislerine sahip çıkın. Kilit vurup kapatmayın. Bir gün size de gerekebilir” dedi.

ERTAN GENCE

UZAY YAYINCILIK LTD. ŞTİ. AİTTİR Mobil Site