Tekirdağ Şafak Gazetesi

KUMBAĞ VE BARBAROS HALKI AÇIKLAMA BEKLİYOR

KUMBAĞ VE BARBAROS HALKI AÇIKLAMA BEKLİYOR
17 Temmuz 2019 - 11:11

DOĞALGAZ MI KÖMÜR MÜ

Kumbağ ve Barbaros’ta Gazdaş tarafından doğalgaz alt yapısı tamamlanan yerlerde doğal gaz kutusunun bağlanıp bağlanmayacağının merak konusu oldu.
Vatandaş bu kış nasıl ısınacağını soruyor.

Doğal gaz kutularının başvurularını kabul eden Gazdaş’ın ne zaman kutuları evlere bağlama çalışması yapacakları bilinmiyor. Vatandaşlar, “Bu kış doğalgaz gelecek mi yoksa kömür mü alalım?” sorusunu Gazdaş’a yöneltiyor. Evlerdeki ısınma sistemini değiştirme konusunda da endişe yaşayan bölge halkı, yetkililerden konuyla ilgili açıklama istiyor.
“GAZDAŞ’TAN
RESMİ YAZI YOK”
Süleymanpaşa Belediyesi’nin Kumbağ ve Barbaros mahallesinde bir çok noktada taş döşeme işlemini tamamlarken, bölgede yaşayan vatandaş tekrar kazı yapacak olan Gazdaş yüzünden bir kez daha mağdur olacak. Gazdaş’tan Süleymanpaşa Belediyesi’ne bölgede doğalgaz kutularının bağlanması için hiçbir resmi yazının yazılmadığı da belediye yetkilileri tarafından gazetemize iletildi.
“SÜLEYMANPAŞA
HALKINI MAĞDUR
ETTİRMEM”
Konuyla ilgili görüşlerine başvurduğumuz Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, “Gazdaş’tan bugüne kadar bize resmi başvuru gelmedi. Eğer bugün kazıp 3 gün içerisinde yaptığımız yolu aynı hale getirirlerse izin veririz.
Yok yapamayız derlerse de kazı yapılmasına ben izin vermem. Çünkü TESKİ dahil bir çok kurumun vatandaşı mağdur etmesini istemiyorum” dedi. ERTAN GENCE

UZAY YAYINCILIK LTD. ŞTİ. AİTTİR Mobil Site