Tekirdağ Şafak Gazetesi

LOKANTACI ESNAFI LÜTFİ ÇEBİ’Yİ İSTİYOR

LOKANTACI ESNAFI LÜTFİ ÇEBİ’Yİ İSTİYOR
10 Ocak 2022 - 13:30

Tekirdağ’da seçime gidecek olan esnaf odaları için adaylıklar açıklandı.

Tekirdağ Lokantacılar Odası’ndaki adaylıklarda ise Lütfi Çebi’nin ismi ağır basıyor. Bir tarafta yirmi yılı aşkın esnaf odası ve federasyon yönetimi tecrübesiyle, sektörün duayenlerinden Lütfi ÇEBİ ve ekibi yer alırken diğer tarafta mevcut oda başkanı Ali Kıral ve yönetimi bulunuyor.

Lütfi Çebi’nin adaylığını açıklamasıyla birlikte uzun süredir adı anılmayan Lokantacılar Odası şehir gündeminde yeniden yerini almış oldu.

Başkanlık yarışındaki yerini mesleki bürokrasi tecrübesi, lokantacılık sektöründeki uzun yıllara dayanan idari ve eğitim alanındaki projeleriyle temellendiren Çebi; güçlü hitabeti, ilkeli duruşu ve ahlak-etik sınırlarından ödün vermeyen çizgisiyle üyeler nezdinde gözde aday konumunda. Çebi bilfiil gerçekleştirdiği yirmi seneyi aşkın lokantacılık tecrübesinin yanında Esnaf Sanatkarlar hakkında kanun, yönetmelik ve diğer mevzuatların hazırlanması, esnafa yönelik ulusal ve uluslararası projeler organize edilmesi, esnafa maddi ve akademik katkı sağlamalar görüşmeleriyle Ankara’da uzun yıllar mesai harcaması sebebiyle yoğun bir teveccüh görmekte. Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Rıza Eti’nin de açık destek verdiği Çebi; başkanlık çalışmalarındaki demokratik, kibar, seviyeli, ahlaklı ve etik tutumuyla dikkat çekerken; kaotik tartışmalara, hakkında çıkarılan yalan haberlere prim vermeden projeleriyle, esnafın derdine çözüm yaratacak fikirleriyle sık sık gündeme geliyor, her türlü iftirayı doğrudan çürüten belge ve ispatlarıyla da adeta demokratik seçim sürecinin nasıl işleyeceği dersi veriyor.

Esnafın yoğun ısrar ve talebi üzerine yeniden oda başkanlığına adaylığını açıklayan ve Lokantacılar Odası’nın son dört yıllık fetret devrini sona erdirmeyi vaat eden Çebi’nin ekibi de oldukça genç, sektörün güncel problemlerini bilen, çözüm odaklı çalışan dinamik bir ekip oluşuyla dikkat çekiyor. Lütfi Çebi ve ekibi yoğun çalışmalarıyla birlikte şehir nezdinde sevilen, saygı duyulan, uzun yıllardır şehre hizmet veren şahıslar olması sebebiyle de rüzgârı arkalarına almış durumdalar.

16 Ocak 2022 tarihinde gerçekleşecek olan seçim sonucu merak edilmekle birlikte nabız yoklamasında Lütfi Çebi ve başarılı ekibinin yarattığı etkiye bakılırsa bir şeylerin şimdiden belli olduğu ortaya çıkıyor.

ADİL İBİŞ

UZAY YAYINCILIK LTD. ŞTİ. AİTTİR Mobil Site