Tekirdağ Şafak Gazetesi

Marmaraereğlisi’nde 19 Mayıs Coşkusu

Marmaraereğlisi’nde 19 Mayıs Coşkusu
20 Mayıs 2019 - 16:53

Marmaraereğlisi’nde 19 Mayıs Coşkusu

Milli kurtuluş mücadelemizin başlangıcı olarak kabul edilen ve tarihimizde önemli bir yere sahip olan 19 Mayıs 1919’un 100. Yılı,  Marmaraereğlisi’nde törenlerle kutlandı.

İlçe merkezinde ilk tören Marmaraereğlisi Meydanında gerçekleştirildi. Atatürk Anıtı’na, Marmaraereğlisi İlçe Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Yaşar Bilgin’in çelenk sunmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okunduktan sonra ilçe meydanındaki tören son buldu.

kutlamalar sahil alanında devam Etti

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı, sahil alanında düzenlenen kutlama programıyla devam etti. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda, ilk olarak; Gençlik Hizmetleri ve spor ilçe müdürü Yaşar Bilgin, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı gerçekleştirdi.19 Mayıs şiirlerinin okunmasıyla devam eden kutlama programında, okulların hazırladığı halk oyunları ve spor gösterileri sunuldu.

Gösterilerin ardından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen, sanatsal ve sportif yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüller;  İlçe Kaymakamı Sıdkı Zehin, Garnizon Komutanı Per. Alb. Bayram Ölçücüoğlu ve Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata tarafından verildi.

Yonca ÇALIŞKAN

 

UZAY YAYINCILIK LTD. ŞTİ. AİTTİR Mobil Site