Tekirdağ Şafak Gazetesi

MİLYONLUK YATIRIM PARK EDEN YOK !

MİLYONLUK YATIRIM PARK EDEN YOK !
07 Ekim 2019 - 12:09

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Süleymanpaşa Katlı Yeraltı Otoparkı ve Meydan Düzenlemesi Projesi kapsamında katlı otopark geçtiğimiz aylarda hizmete girdi.

Hizmete girmesinden sonra Süleymanpaşa merkezde araçlar katlı otoparkı kullanmak yerine yol kenarlarına araç park etmeye devam ediyor. Mimar Sinan Caddesi üzerinden Cumhuriyet Meydanına inen cadde de ara

çlar ikişer sıralı parklanma yapması o bölgede trafiğin tek şeritten akmasına neden oluyor.

Bölgede otopark olmasına rağmen araçların gelişigüzel parklaşması önlenememiş durumda. Belediye zabıtaları ve trafik ekipleri bu konuda cezai yaptırım uygulaması gerekiyor. Sürücüleri bazı yaptırımlar ile otoparklara yönlendirmek gerekiyor.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak Büyük Meydan Projesinin 2. Ve 3. Etaplarının tamamlanmasının ardından Valilik önündeki yolu trafiğe kaparatk Mimar Sinan Caddesi’ni çift yöne çevirecek. O zaman bu cadde üzerinde ki parklaşma yapılamayacak. Projenin tamamlanmasını beklemeden bu cadde de bir önlem alınması gerekiyor. Tekirdağ’ın göbeğine bu denli büyük bir yatırım yapıldıysa sürücüleri de otoparka yönlendirecek çalışmalar yapılması gerekiyor.

ADİL İBİŞ

UZAY YAYINCILIK LTD. ŞTİ. AİTTİR Mobil Site