Tekirdağ Şafak Gazetesi

PAZARLARA COVİD AYARI!

PAZARLARA COVİD AYARI!
03 Aralık 2020 - 12:09

Haftasonu sokağa çıkma yasağı nedeniyle Kumbağ ve Hurriyet mahallesi semt pazarları Cuma günü kurulmasına karar alındı. Ayrıca HES kodu olmayanlar pazara alınmayacak.

HÜRRİYET VE KUMBAĞ PAZARI CUMA GÜNÜ KURULACAK

Koronavirüs salgınında günlük vaka sayısının 30 binin üzerine çıkmasının ardından Bilim Kurulunun tavsiyeleri ve Cumhurbaşkanlığı talimatıyla hafta sonu tam gün sokağa çıkma yasağı gelmişti. Tekirdağ’da pazarcı esnafı haftasonu kurulacak olan pazarın Cuma günü kurulması için başvuruda bulundu. Gerekli tedbirler alınarak ve HES kod zorunluluğu getirilerek haftasonu kurulacak olan Hürriyet ve Kumbağ pazarı Cuma günü kurulacak. 100. Yıl Mahallesi’nde kurulan Pazar ise Perşembe günleri Köprübaşı mevkiinde kurulan pazarına yakınlığı nedeniyle açılmayacak.

HES KODU OLMAYAN KİMSE GİREMEYECEK

Koronavirüs salgınının artması nedeniyle Tekirdağ’da tedbirler arttırılmaya devam ediliyor. Artık Süleymanpaşa’da kurulacak pazarlarda pazarcı esnafı ve vatandaşlara HES kod zorunluluğu getirildi. HES kodu olmayan pazarcı esnafı Pazar tezgahı açamayacak, vatandaş ise pazarda alışveriş yapılmasına izin verilmeyecek. Süleymanpaşa Belediyesi’nden yapılan açıklamada “İçişleri Bakanlığı Genelgesi kapsamında 2 Aralık Çarşamba itibariyle pazar yerlerinde tüm esnaf ve Pazar yerine gelen vatandaşlarımıza HES kodu uygulaması başlayacaktır.  Tüm esnaflarımızın ve vatandaşlarımızın HES Kodlarını Zabıta görevlilerine bildirmesi mecburidir” denildi.

ERTAN GENCE

 

UZAY YAYINCILIK LTD. ŞTİ. AİTTİR Mobil Site