Tekirdağ Şafak Gazetesi

SAKIN EVİNİZE ALMAYIN!

SAKIN EVİNİZE ALMAYIN!
16 Mart 2020 - 9:28

 

Koronavirüsün Türkiye’de de tespit edilmesinin ardından bir yandan önlemler artırılırken bir yandan da fırsatçılara karşı vatandaşlar uyarılıyor. Tekirdağ’ın Süleymanpaşa İlçesi’nde yaşanan olayda fırsatçılar Koronavirüs taraması yapacağız diyerek eve geldikleri öğrenildi. Bilinçli vatandaş ise bu kişileri eve almayarak yaşanabilecek olumsuz bir olayın önüne geçti.

BAKANLIK AÇIKLAMA YAPTI

Bir çok ilde yaşanan bu tarz olaylar sonucunda Sağlık Bakanlığından açıklama yapıldı. Bakanlık açıklamasında Sağlık Bakanlığı’ndan geldikleri iddiasıyla maske, el antiseptiği, önlük veya koruyucu gözlük dağıtımı yapanların, söz konusu malzemelerin kullanımını uygulamalı olarak göstermek isteyenlerin, koronavirüsle ilgili bilgilendirme veya evde koronavirüs taraması yapacağını beyan edenlerin, virüse karşı evi dezenfekte edeceğini söyleyenlerin evlere alınmaması gerektiği bildirildi.

“GÜVENİLİR BİLGİ İÇİN BAKANLIĞI TAKİP EDİN”

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada “Sağlık Bakanlığından aradığını söyleyerek, koronavirüsten koruyucu malzeme göndermek, uzaktan eğitimle ilgili bilgilendirme yapmak, evde korona hastası olup olmadığını tespit etmek üzere bilgilerinizi isteyenlere adınızı ve adresinizi vermeyin. Koronavirüs ile ilgili güncel ve güvenilir bilgileri Sağlık Bakanlığı internet siteleri ile sosyal medya hesaplarından takip edin.” ifadelerine yer verildi.

EMNİYET DE UYARDI

Emniyet Genel Müdürlüğü sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Korona virüs risk taraması Alo 184’ün sizi araması sonrası gerçekleşmektedir. Vatandaşlarımızın iyi niyetinden faydalanıp hırsızlık, dolandırıcılık ve diğer suçlara meyilli kişilere karşı vatandaşlarımızın duyarlı olmasını, bu gibi konularla karşılaşan vatandaşlarımızın ivedi olarak kolluk birimlerine 112-155-155 haber vermesini bekliyoruz” denildi.

ERTAN GENCE

UZAY YAYINCILIK LTD. ŞTİ. AİTTİR Mobil Site