Tekirdağ Şafak Gazetesi

SALI PAZARI İSYAN ETTİRİYOR !

SALI PAZARI İSYAN ETTİRİYOR !
23 Ağustos 2019 - 10:59

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa İlçesi Soğukkuyu Mevkiinde kurulan Salı Pazarı hem orada yaşayan, hem de alışveriş yapmak isteyen vatandaşlar tarafından tepki görüyor.

 

Geçtiğimiz günlerde gazetemize şikayetlerini dile getiren vatandaşlar şunları ifade etmişti ; “Her hafta Salı günü Soğukkuyu’da kurulan Salı pazarında, pazarın bitiminin ardından  akşam saatlerinde pazarcı esnafının çöpleri nedeniyle yol kullanılamaz hale geliyor. Evlerimize dahi girmekte zorlanıyoruz. “ şeklinde ifade etmişlerdi.

Salı Pazarındaki bir diğer sıkıntılı durum ise trafiğin Salı günleri Soğukkuyu’da kilitlenmesi . Yol kenarlarında bulunan seyyar satıcılar, gelişi güzel park edilmiş arabalar ve pazara alışverişini yapmak için gelen vatandaşlar o bölgede ciddi bir yoğunluğa sebep oluyor. Ayrıca Devlet Hastanesi’ne gitmek isteyen çoğu vatandaşın da bu güzergahı kullanması o bölgede içinden çıkılmaz bir duruma sebep oluyor.

“SALI PAZARININ KALDIRILMASINI İSTİYORUZ”

Salı Pazarının olduğu bölgede yaşayan vatandaşlar, “Pazarın buradan acilen kalkmasını istiyoruz. Tekirdağ’ın çeşitli mahallerinde semt pazarları kuruluyor. Örneğin Altınova, Hürriyet Mahallesi gibi mahallelerde kurulan semt pazarları Köprübaşına bir nebze de olsa uzak kalıyor. Orada yaşayan vatandaşlar için kolaylık olabilir anca Salı Pazarı şehrin merkezinde kuruluyor. Zaten Pazartesi ve Perşembe günleri Köprübaşında pazar kuruluyor. Salı günleri Soğukkuyu’da pazar kurulmasına gerek yok. İhtiyacı olan vatandaşlar Pazartesi ve Perşembe günü Köprübaşı’nda kurulan pazara giderek alışverişlerini kolayca yapabilirler. Burada kurulan Pazar kaldırılırsa bu bölgede yaşanan sıkıntılar da son bulmuş olur “ dedi.

TRAFİK TAM BİR KAOS

Salı günleri Soğukkuyu’da tam bir kaos ortamı hakim. Yol kenarlarında sağlı sollu araçlar park ediliyor. Traktörlerle ürün satmaya gelen satıcılar her köşe başında duruyor. Alışveriş için araçlarıyla bölgeye gelenler gelişi güzel araçlarını bırakıyorlar. Okulların da yakın bir zamanda açılacağını düşünürsek bir de bu kaosa öğrenci servis araçları da dahil olacak. Hastane bu bölgeye çok yakın. Hasta vatandaşlar hastaneye gitmekte zorluk çekiyorlar. Özellikle iş çıkış saatlerini de düşünürsek trafik adeta bu bölgede duruyor. En azından bir trafik polis ekibi  bölgede gün boyu denetleme ve yönlendirme yaparsa trafik bir nebze de olsa rahatlayabilir.

ADİL İBİŞ

UZAY YAYINCILIK LTD. ŞTİ. AİTTİR Mobil Site