Tekirdağ Şafak Gazetesi

SINIFTA KALDIK

SINIFTA KALDIK
26 Haziran 2019 - 12:18

SINIFTA KALDIK

Tekirdağ Türkiye genelinde yapılan Liselere Giriş Sınavında 40’ıncı sırada yer alması nedeniyle vatandaşlar başarısızlığın faturasını İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne kesti.

BAŞARISIZLIĞIN MİMARLARI ONLAR OLDU

Yapılan Liselere Giriş Sınavında Tekirdağ Türkiye Genelinde başarı sıralamasında 81 il içerisinde 40’ıncı sırada yer aldı. Derslere göre ise; Türkçe’de 34, Matematikte 55, Fen Bilimlerinde 44 İnkılapta 34, İngilizcede 30, Din Kültüründe 42’inci sırada yer aldı. LGS dışında, üniversite giriş başarı sıralamasında da Türkiye genelinde geride kalması vatandaşların ve ailelerin tepkisini aldı. İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün siyasete bulaşması, hiçbir çalışma yapmaması ailelerin ateş püskürmesine sebep oldu. İl Milli Eğitim Müdürü dahil bir çok müdürün siyasete dahil olması, devlet okullarına siyasi yollarla müdürlerin yapılması, sınıfların 40 kişinin üzerinde öğrencilerin yer alması, eğitimi yükseltecek hiçbir projenin yapılmaması başarısızlığın mimarları olarak görüldü.

“TAMAMEN YÖNETİCİ KADROSU SUÇLU”

Tekirdağ’da bir öğrenci velisi gazetemize yaptığı açıklamada, “Başarısızlık başta İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan başta olmak üzere sonra okul müdürleri ve öğretmenlerdedir. Tamamen yönetim bir sorun olarak görüyoruz. Eğitimdeki bütün yükü tamamen velilere yıkmışlardır. Biz çocuklarımızı her türlü özel kurslara, dershanelere özel hocalar tutarak başarılı olmalarını istiyoruz, fakat bunları destekleyecek eğitim sistemi ve yönetici yok.  Tam gün eğitim sistemi öğrencilerin enerjisini ve motivasyonunu düşürüyor. Biz bu yöneticilerin değişmesini istiyoruz. LGS gerideyiz, Üniversiteye ne kadar öğrenci soktuğumuz belli. Ama bu başarısızlığı sahiplenen kimse yok. O koltuklarından lütfen kalkıp işinizi yapın” dediler.

ERTAN GENCE

UZAY YAYINCILIK LTD. ŞTİ. AİTTİR Mobil Site