Tekirdağ Şafak Gazetesi

ŞOFÖRLER ODASI DEĞİŞİME GİDİYOR

ŞOFÖRLER ODASI DEĞİŞİME GİDİYOR
02 Ekim 2019 - 11:03

15 yıldır Şoförler Odası üyeliği olan Alpay Sezen, Şoförler Odası’nın seçime gitmesi halinde Başkanlık için aday olacağını açıkladı.

“ŞENOL TURAN ŞOFÖRLERİ TEMSİL EDEMİYOR”

Şoförler Odası Başkanlık adaylığını gazetemiz aracılığı ile duyuran Alpay Sezen şunları söyledi, “15 yıldır Şoförler Odasına kayıtlıyım. Şenol Turan 3 dönemdir başkanlık yapıyor. Ama 10 yıl içinde hiçbir şey yapmadı. Burada 1000 tane şoför var hepsine sorabilirsiniz. Bazı STK’lar desteklediği için 3 dönemdir başkanlık yapıyor. Ama Şenol Turan şoförleri iyi temsil edemiyor. Şenol Turan’ın yapamadıklarını biz yapacağız. Şoför esnafının geleceği yok. Zam istedik. Servis şoförleri yüzde 8 zam aldı. Enflasyona göre bu normal mi? Böyle bir sistem olamaz” dedi.

ŞOFÖR ESNAFI BAŞKANA TEPKİLİ

Alpay Sezen, “Şenol Turan 7 yıl TETAŞ’ta yöneticilik yaptı. Ticaret Odası kaydı vardı. Şenol Turan’ın 7 yıl boyunca attığı tüm imzalar geçersiz olmalı. İllegal başkanlık yaptı. Madem böyle bir şey vardı da neden biz şoför esnafının geleceği ile oynandı. Şoför esnafı Tekirdağ’da Şenol Turan’a tepkili. Ama kimse sesini duyuramıyor. Ulaşamıyorsun bunlara. Seçim zamanı minibüs duraklarına uğruyor. Seçim bittikten sonra uğrayan yok. Yeni gelen şoför esnafı Şenol Turan’ı tanımaz. Böyle bir şey olabilir mi? Sen sorun çözmek için ordasın. Şuan kendi içlerinde yönetim olarak savaş yapıyorlar. Şoförler Odası’nda seçim kararı alınması lazım. Şenol Turan şoförleri temsil edemiyor. Artık yeter yani. Adamda S plaka yok ama fabrikaya insan taşıyor. Denetleme yok. Minibüsçülerin sıkıntıları var. Yeni güzergah çalışmaları yok. Tüm şoförlerin sorunları var. Neredesin Şenol Turan? Ben yapılacak olan Şoförler Odası seçimlerine başkanlık için adayım. Yapılmayanları yapmak için inşallah kazanacağız” diye konuştu.

ERTAN GENCE

UZAY YAYINCILIK LTD. ŞTİ. AİTTİR Mobil Site