Tekirdağ Şafak Gazetesi

TEKİRDAĞ EN YAŞANABİLİR DÖRDÜNCÜ İL

TEKİRDAĞ EN YAŞANABİLİR DÖRDÜNCÜ İL
22 Temmuz 2019 - 11:25

81 Şehrin yer aldığı listede Tekirdağ  yaşanabilirlik, yenilikçilik, hizmetlere erişilebilirlik, üretim potansiyeli, ticaret becerisi verilerine göre Türkiye’de 4. sırada yer aldı.

İş dünyası dergisi Forbes, “İş
Yapmak ve Yaşamak İçin En İyi Kentler”
araştırmasının sonuçlarını yayınladı.
Araştırmayla Türkiye’nin en yaşanabilir
şehirlerini listeledi.

Merkezi Amerika’nın New York kentinde olan ve 1917 yılından itibaren faaliyetlerini sürdüren Forbes Dergisi, Türkiye’deki yaşamak ve iş yapmak için için en ideal kentleri belirledi. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmaları ve çevre başta olmak üzere yaptığı yatırımlar ile Tekirdağ, listede 4. sırada yer aldı. Birçok verinin değerlendirmeye tabi tutulduğu araştırmada Forbes Dergisi, Tekirdağ’ı ilk 4 il arasında gösterdi.

94 FARKLI VERİ DEĞERLENDİRİLDİ

94 farklı verinin 4 ana kategorisi erişilebilirlik, beşeri sermaye ve yaşanabilirlik, ticaret becerisi ve üretim potansiyeli, marka becerisi ve yenilikçilik şeklinde oldu. Tüm kriterlerin ele alındığı araştırmada Tekirdağ, 61,46 puan alarak birçok ili geride bıraktı.
Listenin ilk sırasında İstanbul, İkinci sırada, Ankara, üçüncü sırada İzmir, dördüncü sırada Tekirdağ ve beşinci sırada Kocaeli yer aldı.
Trakya illeri arasında Edirne 18. sırada yer alırken, Kırklareli ise 27. sırada listede yer aldı.
ADİL İBİŞ

UZAY YAYINCILIK LTD. ŞTİ. AİTTİR Mobil Site