Tekirdağ Şafak Gazetesi

TEKİRDAĞ GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRÜMÜZE AÇIK MEKTUP…

TEKİRDAĞ GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRÜMÜZE AÇIK MEKTUP…
NURİ YAŞAR( [email protected] )
11 Ekim 2019 - 15:39
 
Beyefendi, öncelikle görevlerinizde başarılı çalışmalar dilerim. Makamınızda görev alanına girdiğini bildiğim bisiklet konusunda özel sektörden emekli bir bisiklet sevdalısı olarak izninizle ve size katkısı olur düşüncesiyle görüşlerimi sizinle paylaşmayı uygun gördüm. Bildiğiniz üzere Tekirdağ’ımızda diğer spor alanlarında olduğu gibi bisiklet alanında da gençler bireysel veya küçük gruplar halinde bir takım faaliyetlerde bulunuyorlar.
Elbette bunlarda sağlık ve sosyalleşme yönünden şüphesiz son derece önemli aktivitelerdir.
Ancak gözlediğim kadarıyla bir bölünmüşlük ve bütünleşememe sözkonusu olup bu da bana göre bisiklet sporunda daha yüksek noktalara gelinmesi, yeteneklerin keşfedilmesi ve teşvik edilmesiyle bölge hatta ülke çapında sporcularımızın yetişmesi için yetersizdir. Bu alanda bir hami’ye ihtiyaç olduğuna inanıyorum.
Beyefendi, sizin önderliğinizde, ağabeyliğinizde bu amaca yönelik olarak bir çatı altında sağlık, eğitim, belediye vs. kurumlarında işbirliği ile yapılacak çalışmalarda artan imkânlar (bisiklet yolları ve Şarköy yolunun parkur olabileceği gibi)ile de çocuklarımızda daha bir heyecan, güven ve katılım gençlerimizde daha bir rekabet yaratır. Tekirdağ adına başarılı bisikletçiler çıkabilir, daha ses getiren organizasyonlar da yapılabilir. Bisiklet konusunda devletinde ciddi programları olduğunu biliyoruz.
Acizâne benim yazdıklarım birer satır başı olup takdirlerinize emanettir. İnanın, yapacağınız bu çalışmalar toplumda da mutlaka karşılığını görür. Bizim vefakâr milletimiz kendisine hizmet edenleri asla unutmaz ve takdir eder.
SAYGILAR
Nuri Yaşar
 

 

UZAY YAYINCILIK LTD. ŞTİ. AİTTİR Mobil Site