Tekirdağ Şafak Gazetesi

TEKİRDAĞ KART HER YERDE GEÇERLİ OLACAK

TEKİRDAĞ KART HER YERDE GEÇERLİ OLACAK
10 Şubat 2020 - 17:11

 

Büyükşehir Belediyesi’nin 3 Mart’tan itibaren Süleymanpaşa’da ulaşımı yapacak olmasının ardından Tekirdağ’ın tüm ilçelerinde geçerli olan Tekirdağ Kart (TEKKART) sistemi geçerli olacak.

OTOBÜS ÜCRETLERİ DENGELENECEK

Süleymanpaşa’da şehir içi ulaşımı Büyükşehir Belediyesi’ne geçmesinin ardından Tekirdağ’ın tüm ilçelerinde geçerli olacak Tek kart uygulamasına geçileceği öğrenildi. Süleymanpaşa’dan Tek kartı alan bir vatandaş, Çorlu, Çerkezköy ve diğer ilçelerde de bu kartla ulaşımını sağlayabilecek. Başlangıçta bu kartın otobüs ile ulaşımı sağlamaya çalışan vatandaşların edinebilmeleri için belirli bir süre otobüslerde para geçerli olacak. Daha sonra otobüslerde para ile binme dönemi kapanacak. Ayrı 2020 yılına girilmesinin ardından otobüslerin ücretlerinde de Çorlu ve Süleymanpaşa’da fiyatlar dengelenecek. Çorlu’da 3 TL, Süleymanpaşa’da 3.25 olan tam biniş ücreti eşitlenecek. Çorlu’da 3 TL olan tam biniş 3.25 TL olacağı, Süleymanpaşa’da ise ulaşıma zam gelmeyeceği öğrenildi.

ŞEHİR İÇİ ULAŞIM DAHA DÜZENLİ HALE GELECEK

Ayrıca Süleymanpaşa’da Karadeniz ve Çınarlı mahallelerinde minibüs kooparatifleri TETUS’a geçtiği için bu mahallerde Büyükşehir Belediyesi anlaşma yoluna gidebileceği iddia edildi. Bu mahalleler de sadece minibüs ile ulaşımın olabileceği Büyükşehir araçlarının Süleymanpaşa’da daha yoğun olan mahallelerde araç sayısını arttırabileceği belirtildi. Diğer yerlerdeki minibüslerin güzergahlarında da küçük değişiklikler yapılarak Süleymanpaşa’da şehir içi ulaşımı daha düzenli bir hale getirmek için çalışmalar yapılabileceği konuşuluyor. Ayrıca şuan Süleymanpaşa’da faaliyet gösteren TETAŞ’ın 3 Mart’tan itibaren 3 ay boyunca vatandaşların kartlarının içinde para kalırsa onların ödemelerini gerçekleştireceği ve yeni sistemler birlikte Tekkart’ın yanı sıra kredi kartı ile ödeme yönteminin de yapılabileceği öğrenildi.

ERTAN GENCE

UZAY YAYINCILIK LTD. ŞTİ. AİTTİR Mobil Site