Tekirdağ Şafak Gazetesi

TEKİRDAĞ TRAFİĞİNDE BABA SORUNLAR !

TEKİRDAĞ TRAFİĞİNDE BABA SORUNLAR !
04 Eylül 2019 - 11:32

ESNAF KENDİ ÇÖZÜMÜNÜ BULDU

 

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa İlçesinde trafik keşmekeşi yaşanmaya devam ediyor. Trafiğin tek yöne dönesiyle birlikte çarşıda yer alan ara sokaklarda araç trafiği yoğunlaşmıştı.

Gelişi güzel parklanmaların önüne geçmek amacıyla ara yollar sağlı ve sollu şekilde dubalar (babalar ) konulmuştu. Ancak Orduevi Caddesi üzerinde bulunan dubaların yerinde olmaması nedeniyle bazı sürücüler araçlarını gelişi güzel park ederek trafiğin sıkışmasına neden olmaya başladı.

Orduevi caddesi şu anda trafiğin otogar yönüne doğru akışını sağlayan en önemli caddelerden biri bu cadde de dubaların yok olması orada bulunan esnaf ve vatandaşları çileden çıkardı. Dükkanların önüne park eden araçlar hem trafiğin rahat akışına engel olurken hem de esnafın dükkanının önünün kapanmasına neden oluyor. Konuyla ilgili konuşan bazı esnaflar “ Sürücüler araçlarını bilinçsiz şekilde park ediyorlar. Trafik bu cadde üzerinde çok yoğun buradan yetkililere sesleniyorum lütfen bir an önce bu dubaları yerine koyun . “ dedi.

Bazı esnaflar ise çözümü kendi bularak dükkanlarının önüne tabureler koyarak araçların park etmesini engellemeye çalıştılar.

ADİL İBİŞ

UZAY YAYINCILIK LTD. ŞTİ. AİTTİR Mobil Site