Tekirdağ Şafak Gazetesi

TEKİRDAĞ’DA TOPLU TAŞIMADA HES KODU ZORUNLULUĞU BAŞLIYOR

TEKİRDAĞ’DA TOPLU TAŞIMADA HES KODU ZORUNLULUĞU BAŞLIYOR
08 Kasım 2020 - 12:00

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, şehiriçi toplu taşımada kullanılacak olan HES kodu zorunluluğu nedeniyle, TEKKART’ların 1 Aralık 2020 tarihine kadar kişiselleştirmesi gerektiğini açıkladı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Sağlık Bakanlığınca salgın dönemi için hazırlanan “Hayat Eve Sığar” uygulaması Tekirdağ’da toplu taşıma hizmetinde kullanılan TEKPARK’a entegre edildi. 1 Aralık Salı gününe kadar kişileştirme işleminin tamamlanılması istenirken; yeni uygulama ile tanımlı olmayan kartlarla halk otobüslerine biniş yapılamayacak. HES kodu uygulamasının başlamasıyla Covid­19 hastalığı tanısı konulan ya da temaslısı durumunda olan kişilere ait kişiselleştirilmiş seyahat kartları izolasyon süresi boyunca otomatik olarak askıya alınacak.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından konuyla ilgili  yapılan açıklamada;

“Covid-19 ile mücadele kapsamında toplu taşıma araçlarını vatandaşlarımızın HES kodu bulundurarak kullanmaları zorunlu hale getirilmiştir.  TEKKART kullanan vatandaşlarımızın www.tekulas.com veya www.tekirdag.bel.tr adresinden kartlarını 1 Aralık 2020 tarihine kadar kişiselleştirmesi gerekmektedir.”  Denildi.

ADİL İBİŞ

UZAY YAYINCILIK LTD. ŞTİ. AİTTİR Mobil Site