Tekirdağ Şafak Gazetesi

TEKİRDAĞ’DA YKS TEDBİRLERİ ALINDI

TEKİRDAĞ’DA YKS TEDBİRLERİ ALINDI
26 Haziran 2020 - 15:04

İçişleri Bakanlığı tarafından Tekirdağ Valiliğine gönderilen genelgeye göre hafta sonu gerçekleşecek olan YKS sınavı nedeniyle cumartesi ve pazar günleri sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.

BAKANLIKTAN TEKİRDAĞ VALİLİĞİNE GENELGE

İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilen genelgede şu ifadeler yer aldı; “Genelgede, yeni tip koronavirüs salgınının görüldüğü andan itibaren, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun önerileri, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda salgının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, mesafeyi koruma ve yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla birçok tedbir kararı alınarak uygulamaya geçirildi. Bu çerçevede, Yükseköğretim Kurumlar Sınavının halk sağlığı açısından en uygun koşullarda gerçekleştirilmesi amacıyla bazı tedbirlerin alınması gerekti. Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS); Birinci oturumu 27 Haziran 2020 Cumartesi günü saat 10.15’te başlayıp 13.00’de tamamlanacak, ikinci oturumu 28 Haziran 2020 Pazar günü saat 10.15’te başlayıp 13.15’de tamamlanacak ve üçüncü oturumu 28 Haziran 2020 Pazar günü 15.45’te başlayıp 17.45’de tamamlanacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesi ve sonrasında oluşabilecek yoğunluğu ve bulaşma riskini azaltmak, sınavın sorunsuz bir şekilde yapılmasını temin etmek amacıyla; 27 Haziran 2020 Cumartesi günü saat 09.30 ile 15.00 arasında ve 28 Haziran 2020 Pazar günü 09.30 ile 18.30 saatleri arasında aşağıda belirtilen istisnalar hariç olmak üzere 81 ilimiz sınırları içinde bulunan vatandaşlarımızın sokağa çıkmaları kısıtlanacak” denildi.

ULAŞIM ÜCRETSİZ OLDU

YKS sınavlarına girecek adayların sınav binasına ulaşımlarının toplu taşıma ile sağlanması halinde kendilerinin yanı sıra bir yakını, özel araçlarla gelinmesi halinde ise araç sürücüsü ile birlikte bir yakını sokağa çıkma kısıtlamasına tabi olmayacak. Ayrıca Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi YKS sınavı nedeniyle ulaşımı ücretsiz hale getirerek vatandaşa hizmetini sürdürüyor. Emniyet ekipleri ise okul önlerinde Covid-19 tedbirlerine karşılık sosyal mesafeye uyulması konusunda aileleri uyaracak.

ERTAN GENCE

UZAY YAYINCILIK LTD. ŞTİ. AİTTİR Mobil Site