Tekirdağ Şafak Gazetesi

TTSO’DAN MUHTEŞEM PROJE ÖNERİLERİ

TTSO’DAN MUHTEŞEM PROJE ÖNERİLERİ
26 Mart 2019 - 15:21

 

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu 31 Mart’ta Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Süleymanpaşa Belediyesi’ni kazanacak Belediye Başkanına Tekirdağ’da yapılması gereken projeleri sıraladı.

“TEKEL FABRİKASINI BÜYÜKŞEHİR KAMULAŞTIRMALI”

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası adına Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Günay açıklamayı yaptı. Cengiz Günay açıklamasında, “Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası olarak Milletvekillerimiz, Büyükşehir Belediye, ilçe belediye ve meclis üyesi adaylarıyla bu projeleri paylaşarak gelecek nesillere karşı sorumluluğumuzu yerine getirmeyi amaçladık. Bizler, öğrenen öğreten ve işbirliği yapan bir Tekirdağ arzuluyoruz. Süleymanpaşa ilçemizde SELEP projesinin hayata geçmesi için çalışmalar yapacağız. Fuar ve Kongre merkezinin kurulması ve kurulan bu merkezde üreticilerimize ve halkımıza yönelik bölgesel ulusal ve uluslararası organizasyonların düzenlenmesi gerekiyor. Sahil yolu projesinin tamamlanarak, şehrimizin gözbebeği olan kıyı şeridimizin rehabilite edilmesi ve Süleymanpaşa Kent Merkezi ile Değirmenaltı mahallesinin kıyı bandından bağlanması gerekiyor. Özelleştirilen Tekel Fabrikasına ait arazinin Tekirdağ Büyükşehir Belediye tarafından kamulaştırılması ve arazinin Kent Park haline dönüştürülmesi gerekiyor” dedi.

“NKÜ FAKÜLTELERİNİ ŞEHİR MERKEZİNE TAŞINMALI”

Üniversitenin şehir ile buluşması ve Tekirdağ turizmine katkı verecek projeleri sıralayan Başkan Cengiz Günay, “Özellikle Hükümet Caddesi esnafının görüşleri doğrultusunda trafik sorunu ve otopark ihtiyacının giderilerek yeniden düzenlenmelidir. Tekirdağ’ın üretim merkezlerinin demir yoluna entegrasyonu ve limanlara bağlantısının sağlanması. Burada yerel yönetimlerin ve merkezi yönetimin beraber çalışması gerektiğini düşünüyoruz. Namık Kemal Üniversitesi’nin bazı fakültelerinin şehir merkezine taşındırarak üniversite ile merkezi buluşturmak gerekiyor. Ertuğrul mahallesinin Kültür Sanat Sokak’ta yer alan evlerin restorasyonu yapılarak kültür turizmine kazandırılması ve Kapalı Spor Salonunun bulunduğu noktadan kaldırılarak yerine yerli ve yabancı turistlerin ihtiyaçlarının karşılanacağı sosyal alan haline getirilmelidir. Tekirdağ Kiraz Festivalinin panayır anlayışından kurtarılarak daha etkin hale getirilmelidir. Şehrimizde çocuklarımız ve gençlerimiz için spor tesislerinin arttırılması gerekiyor” diye konuştu.

ERTAN GENCE

UZAY YAYINCILIK LTD. ŞTİ. AİTTİR Mobil Site