Tekirdağ Şafak Gazetesi

ULAŞIM BÜYÜKŞEHİR’E KALDI

ULAŞIM BÜYÜKŞEHİR’E KALDI
22 Ocak 2020 - 16:47

32 milyon TL muhammen bedel ile ihaleye giren olmadığı için iptal edilen Süleymanpaşa Ulaşım ihalesi tekrardan ihaleye çıkılmadı ve Büyükşehir Belediye Meclisi’nde alınan karar ile Süleymanpaşa’nın ulaşımını Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı TEKPARK A.Ş gerçekleştirecek.

AK PARTİ MECLİS ÜYELERİ KABUL ETTİ

Geçtiğimiz haftalarda 32 milyon TL muhammen bedel ile Büyükşehir Belediye binasında yapılan Süleymanpaşa’nın ulaşım ihalesine sadece mevcut firma TETAŞ A.Ş katılmıştı. TETAŞ bu ihaleyi ancak 3 milyon TL civarında yapabileceğini belirterek teşekkür mektubu vermişti ve ihale Büyükşehir Belediyesi tarafından iptal edilmişti.  Ocak 2020 yılı Büyükşehir Belediye meclis toplantısında 3 Mart 2020 tarihinden 31 Aralık 2025 tarihine kadar AK Partili meclis üyelerinin de oy birliği ile alınan kararla Süleymanpaşa’da ulaşım işini Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı şirket TEKPARK’ın yapması için karar alındı.

3 MART’TAN İTİBAREN BÜYÜKŞEHİR YAPACAK
Büyükşehir Belediye Meclisinde alınan kararda şu açıklamalar yer aldı; “Tekirdağ Otopark Ulaşım Nak. İmar Plan İnş. Ve Taah. San ve Tic. A.Ş tarafından toplu taşıma hizmetinin yerine getirilmesi için Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’a protokol yapma yetkisi verilmesine, Süleymanpaşa ilçesi toplu taşıma işletmeciliğinin elde edilen gelirler Belediye Meclisince yüzde 1 oranındaki pay Kurumlar Vergisi Beyannamesinin verildiği ayı takip eden Mayıs ayının 15’ine kadar belediye hesabına aktarılmasına, Süleymanpaşa toplu taşıma işinin 3 Mart 2020 tarihinden itibaren 31 Aralık 2025 tarihinde sona ermek üzere TEKPARK A.Ş tarafından yerine getirilmesine oybirliği ile karar verilmiştir” denildi.

KREDİ KULLANIMINA AK PARTİ REDDETTİ

Ayrıca meclis toplantısında Büyükşehir Belediyesi’nin 60 milyon TL kredi kullanılmasına bu 60 milyon TL’nin 20 milyon TL kadar kısmına araç alınması için harcanması oy çokluğu ile kabul edildi. Ulaşım işini büyükşehir yapması için el kaldıran AK Parti meclis üyeleri kredi

kullanımı konusunda reddetti. Kararda, “5393 sayılı Belediye Kanununun 68 inci maddesinin (e) bendine göre Belediyemiz yatırım harcamalarında kullanılmak üzere bankalardan teminatlı veya teminatsız 60 Milyon TL kredi kullanılması ve kredi ile ilgili evrakları imzalamak üzere Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir ALBAYRAK’a yetki verilmesi talebinin kabulüne kullanılacak olan kredinin 20 milyonluk kısmının otobüs alımında kullanılacağı sebebiyle   Halil İbrahim CEBECİ ve Ruhi ÖZDEN’in (2) ret oyuna karşılık (6) kabul oyu ile oyçokluğu ile karar verildi. Şeklindeki Plan ve Bütçe Komisyon Raporu; Komisyondan geldiği şekliyle oylandı ve Cüneyt YÜKSEL, Fedai YÜKSEL, Şenol KARAKÜÇÜK, Hikmet MUTLU, Sait YAZI, Halil İbrahim CEBECİ, Serkan BEZGİN, Dr. Osman İNAN, Ramazan Kemal KURT, Mustafa ÇETİN, Metin KANAT, Nizamettin ÇOBAN, Ruhi ÖZDEN ve Osman TURGUTLUGİL’in (14) ret oyuna karşılık, (36) kabul oyu ile oyçokluğuyla kabul edilmiştir” denildi.

ERTAN GENCE

UZAY YAYINCILIK LTD. ŞTİ. AİTTİR Mobil Site