Tekirdağ Şafak Gazetesi

VALİ AZİZ YILDIRIM “VİRA BİSMİLLAH” DEDİ

VALİ AZİZ YILDIRIM “VİRA BİSMİLLAH” DEDİ
01 Eylül 2020 - 15:21

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Marmaraereğlisi Limanı Balıkçı Barınağında düzenlenen Balık Avı Sezonu Açılışı etkinliğine katıldı.

Balıkçı kahvesinde balıkçılarla sohbet eden Vali Yıldırım; “ Denizlerimize çok iyi bakmak mecburiyetindeyiz.  Herkesin denizleri koruması lazımdır. Av Sezonu 1 Eylül itibariyle inşallah “vira bismillah” deyip başlanılacak. Allah bol ve bereketli bir av sezonu nasip etsin.” dedi.

Ziyaretleri sırasında Vali Yıldırım’a Marmaraereğlisi Kaymakamı Sıtkı Zehin, Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, Tarım ve Orman İl Müdürü Oktay Öcal eşlik etti.

Ardından Vali Yıldırım, Kumbağ Balıkçı Barınağına giderek burada düzenlenen Balık Avı Sezonu etkinliğine de katıldı.

Balıkçı Barınağında konuşan  Vali Yıldırım; “Allah nasip ederse bu akşam yani takvimlerin 1 Eylül’ü gösterdiği andan itibaren balık sezonumuz açılacak. Nasip olursa 15 Nisan 2021’e kadar devam edecek. Bu süre içerisinde pek çok balıkçımız denize açılacak, pek çok balık tutacaklar inşallah; onlar para kazanacaklar, bizlerde sağlıklı bir besin kazanmış olacağız ama şunu unutmamak gerekir ki hepsini birden avlayacağız diye bütün imkanları seferber ederek, tüm teknikleri kullanmak suretiyle eğer denizi kurutursak sonra da avlayacak bir şey bulamayacağız. Denizi öncelikle balıkçılarımızın koruması lazım. Balıklarımızı öncelikle balıkçılarımızın koruması lazımdır. Denizlerimizi koruyarak hem faydalanmaya devam edeceğiz hem de denizlerimizde inşallah balıkların nesli tükenmeyecek, çeşidi azalmayacak. “Vira Bismillah” diyoruz. Bereketli olsun. İnşallah sağlıklı bir şekilde kazasız, belasız bir sezon diliyorum.” dedi.

Balık Avı Sezonunun bereketli geçmesi için edilen duanın ardından program sona erdi.

Etkinliğe Vali Yıldırım’ın yanı sıra Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Yel, Süleymanpaşa Kaymakamı Harun Kaya, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel ve balıkçılar katıldı.

Yonca ÇALIŞKAN

 

UZAY YAYINCILIK LTD. ŞTİ. AİTTİR Mobil Site