Tekirdağ Şafak Gazetesi

YAŞAR KAPTAN ÇEBİ GÖNÜLLERİ FETHEDİYOR

YAŞAR KAPTAN ÇEBİ GÖNÜLLERİ FETHEDİYOR
10 Ocak 2022 - 13:30

Ülkemizin ve Tekirdağ’ımızın hayırsever iş insanı Kaptan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Kaptan Çebi, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Suriye Zeytindalı Harekat Bölgesi’ne kendi arazilerinde yetiştirdiği ürünlerden elde ettiği 100 ton unu göndererek gönülleri fethetti.

Tekirdağ Valiliği, Türk Silahlı Kuvvetleri ve AFAD işbirliği ile Hayırsever Kaptan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Kaptan Çebi tarafından Suriye’ye gönderilmek üzere hazırlanan 100 ton un için tören düzenlendi. Tekirdağ’ın Marmaraereğilisi İlçesinde bulunan Martaş Limanı’nda düzenlenen Suriye’ye Yardım Tırı Gönderme Töreni’ne Vali Aziz Yıldırım, Marmaraereğlisi Kaymakamı Gökhan Gürbüzerol, İl Emniyet Müdürü Mehmet Hakan Fındık, Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, AFAD İl Müdürü Recep Erol, Tarım ve Orman İl Müdürü Oktay Öcal, Kaptan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Kaptan Çebi, Martaş Liman Genel Müdürü MARSAD Başkanı Orhan Çebi ve davetliler katıldı. Yapılan duaların ardından tam 100 ton unun bulunduğu 4 adet yardım tırı Suriye’de ihtiyaç sahibi ailelere gönderilmek üzere dualar eşliğinde Tekirdağ’dan yola çıktı.

“2023’TE AZERBAYCAN’A GÖNDERECEK”

Yaşar Kaptan Çebi ise oradaki din kardeşleri unutmadıklarını, buradan yardım gönderdiklerini ifade etti. Törende konuşan Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, “Yaşar Kaptan Amcamız limanın sahibi kendi gönlünden kopmuş Suriye’deki kamplarda bulunan vatandaşlara 100 ton un gönderiyor. Daha önce de 100 ton un Suriye’ye gönderilmişti. Şimdi yine gönderiyoruz. Allah nasip ederse sıcak ekmek yiyecekler, insanlar aç kalmayacaklar. Hayırlarından dolayı kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Şu mübarek günde Allah kabul etsin diyoruz. Bu yardım örnek olsun. Oradaki ihtiyaç sahibi insanları, bu soğuk havalarda çocukları kimse unutmasın. Onlara yardım etmeye devam edelim diye ümit ediyoruz. Bir de Yaşar Amcadan böyle bir müjde var. ‘Önümüzdeki yıl da Azerbaycan’a göndereceğim’ diyor’ Bunların tamamı kendi tarlalarından elde edilen ürünlerdir. Bunları ekerken ona niyetleniyor. Diyor ki bunlar ne zaman çıkarsa Irak’a Suriye göndereceğim diyor. Önümüzdeki yıl da çıkarsa Azerbaycan’a göndereceğim diye şimdiden niyetlendi” diye konuştu.

UZAY YAYINCILIK LTD. ŞTİ. AİTTİR Mobil Site