Tekirdağ Şafak Gazetesi

YAZLIKÇILAR AKIN AKIN GELİYOR!

YAZLIKÇILAR AKIN AKIN GELİYOR!
04 Aralık 2020 - 16:31

YAZLIKÇILAR AKIN AKIN GELİYOR!

Koronavirüsü vakalarındaki artış nedeniyle başlatılan hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasını yazlıklarında geçirmek isteyenler, Tekirdağ’ın Marmara Ereğlisi, Şarköy ve Süleymanpaşa tüm yazlıklarını doldurmaya başladı.

YAZLIKLARI DOLDURMAYA BAŞLADILAR

Yaz sezonunu ilçedeki konutlarında geçirenlerin bir bölümü yaşadıkları kentlere dönerken, hafta sonunda getirilen sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle, yazlık konutlarda yeniden hareketlilik yaşandı. İstanbul’a 100 kilometre mesafede bulunan Tekirdağ’ın Marmara Ereğlisi, Süleymanpaşa  Şarköy  ve  Kumbağ’da yazlık konutlarına gelenlerin bir kısmı, pandeminin büyükşehirlerde yeniden artış göstermesi üzerine yazlıklarında kalmayı tercih etti. İlçedeki esnaf misafirlerine hizmet vermek için hazırlıklarını tamamladı. Marmara Ereğlisi’nde market işletmecileri, hafta sonlarında uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasında müşterilerine paket servis hizmeti verebilmek için motosiklet ve kurye sayısını artırdı.

BELEDİYE TÜM TEDBİRLERİ ALDI

Vaka sayısının artması ve hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması olduğu için İstanbul’dan Marmara Ereğlisi’ndeki yazlıklarına geldiğini söyleyen Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, “Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlama sı olduğu için bu hafta sonunu yazlıkta geçirmek isteyen vatandaşlar geliyor. Biz Marmaraereğlisi Belediyesi olarak tüm hazırlıklarımızı yaptık, önlemlerimizi de aldık. HES kodu olmayanlar belediyeye giriş yapamıyorlar. İlçe genelinde dezenfekte çalışmalarını da yapıyoruz. Çevre illerden gelen vatandaşlar özellikle vaka sayısı fazla olan İstanbul’dan ilçelerimize geliyorlar. Vatandaşlar yazlıklarda kendilerini daha güvende hissediyorlar” dedi.

ERTAN GENCE

UZAY YAYINCILIK LTD. ŞTİ. AİTTİR Mobil Site